Tom Odell z nową płytą już w czerwcu!

image003

Kiedy  w 2013r.Tom Odell został wyróżniony nagrodą BRIT Awards 2013 w kategorii Critics’ Choice Award Awards, o tym młodym i niezwykle utalentowanym Brytyjczyku stało się bardzo głośno. Debiutancki singiel „Another Love” szturmem podbił światowe listy przebojów, a jego debiutancka płyta „Long Way Down” rozeszła się  w ponad milionowym nakładzie na całym świecie, a w Polsce pokryła się złotem!

Teraz Tom powraca z nową płytą studyjną. Album zatytułowany „Wrong Crowd” ukaże się 10 czerwca nakładem Columbia Records należącej do wytwórni Sony Music. Płyta dostępna będzie na nośniku CD w wersji podstawowej (11 utworów), CD Deluxe (dodatkowe 4 kompozycje), a także na winylu.  Za jej produkcję odpowiada Jim Abbiss (Arctic Monkeys, Kasabian, Adele). Pierwszym oficjalnym singlem promującym wydawnictwo jest utwór „Magnetised”.

„Chciałem, aby piosenki brzmiały wzniośle i dramatycznie; dużo smyków oraz melodii, które jeszcze bardziej podkreślają muzykalność tych utworów, niczego nie hamując. Album jest opowieścią o człowieku, który żyjąc w obecnym, przewrotnym świecie, tęskni za naturalności i pragnie powrotu do niewinności z okresu dzieciństwa. To fikcyjna historia, ale emocje I przeżycia w niej zawarte, mimo że przejaskrawione, są oczywiście odzwierciedleniem tego, co czułem. Chciałem stworzyć świat z wyolbrzymionym poczuciem rzeczywistości.” – mówi o płycie Tom.

Premierę krążka poprzedzi występ Toma na Orange Warsaw Festival (3 czerwca), podczas którego zaprezentuje nowy materiał.

Tracklista „Wrong Crowd”:

 1. Wrong Crowd
 2. Magnetised
 3. Concrete
 4. Constellations
 5. Sparrow
 6. Still Getting Used to Being On My Own
 7. Silhouette
 8. Jealousy
 9. Daddy
 10. Here I Am
 11. Somehow
 12. She Don’t Belong To Me (wersja deluxe)
 13. Mystery (wersja deluxe)
 14. Entertainment (wersja deluxe)
 15. I Thought I Knew What Love Was (wersja deluxe)