Top 10 ulubionych utworów Agi Dyk

Jest laureatką ponad dwudziestu festiwali i konkursów wokalnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. W 2004 roku wygrała program Szansa na Sukces z udziałem zespołu Brathanki. 5 lat później zespół zaprosił ją do współpracy. Od tego czasu zagrała z nimi ponad 500 koncertów w Polsce i zagranicą i nagrała trzy płyty: Brathanki Grają Skaldów (2011), Brathanki – Kolędy (2012) i moMtyle (2014). W 2015 Polskie Radio Kielce przyznało jej Złoty Mikrofon w kategorii Wokalistka Roku 2015. Zdobyła Nagrodę Specjalną w Świętokrzyskim Plebiscycie Kobieta Roku 2016. Równolegle z działalnością w Brathankach, rozpoczęła pracę nad solowymi utworami.  Jakiej muzyki słucha prywatnie Aga Dyk? Koniecznie przesłuchajcie top10 wokalistki:

1. Cam  – Runaway Train 

Cam czyli cudownie śpiewająca Merlin Monroe obecnych czasów. Przepiękna kobieta w której ustach każdy wyśpiewany dźwięk to istna rozkosz dla słuchacza. A sama piosenka? Po jej wysłuchaniu kolejna kawa w pracy czy w domu będzie zbędna.

2. John Legend – All of Me

Ukochana  osoba, lampka wina i „All of me” w tle… 🙂

3. Little Big Town – Girl Crush

Kontynuując sytuację z pkt 2 polecam „Girl Crush”

4. Sade – Soldier Of Love

Nie wiem dlaczego ale ten utwór jest nacechowany dziwną tajemniczą energią, która nie daje przejść koło tej piosenki obojętnie. Wprowadza w trans jednocześnie rozluźniając wszystkie spięte mięśnie w moim ciele.

5. Sigrid – Don’t Kill My Vibe

W maju zeszłego roku tę piosenkę podesłał mi kolega i powiedział posłuchaj…więc posłuchałam…i mnie zatkało! Dawno nie słyszałam tak dobrego i emocjonalnego wykonania live. Takie młodziutkie dziewczę a tu taki głos, który wbija się w pamięć i nie daje o sobie zapomnieć.

6. Red Hot Chili Peppers – Dark Necessities

Jedno z moich niespełnionych marzeń…pójść na koncert Red Hot Chili Peppers. Uwielbiam ich naturalność, młodzieńczość serc i pozytywną muzyczną energię. 

7. Lara Fabian – Je T’aime

Gdy mam ochotę sobie popłakać żeby oczyścić swoje ciało i umysł zawsze słucham tej piosenki. Koniecznie w wersji live!

8. Annie Lennox Don’t Let Me Down

Choć to cover legendarnych The Beatles to bardzo lubię wersję Annie Lennox. 

9. Justin Timberlake – Say Something ft. Chris Stapleton

Generalnie ta piosenka mogłaby się nigdy nie kończyć…a do tego teledysk w mastershocie – mistrzostwo!

10. Depeche Mode – Never Let Me Down Again 

Byłam na koncercie. Widziałam. Słyszałam. I tak samo wyglądała Tauron Arena w Krakowie. Ciary!