Ulubienica Norwegów – Emilie Nicolas wydaje swój niezwykły, debiutancki album “Like I’m A Warrior” – polska premiera 11 września

image001

 

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy Emilie Nicolas awansowała z nikomu nieznanej studentki muzyki do jednego z najgorętszych skandynawskich nazwisk 2015 roku. Jej  zachwycający debiutancki album “Like I’m A Warrior” ukazuje się także w Polsce. Premiera zaplanowana jest na 11 września br.

Wokalistka, kompozytorka i producentka, 26-letnia Norweżka stworzyła znakomitą mieszankę stylów z pogranicza pop, współczesnego R&B czy elektroniki, zachowując przy tym delikatność i talent muzyka jazzowego. Dzięki wspaniałemu, mocnemu głosowi i melancholijnym tekstom z akompaniującą skromną elektroniką, jej muzyka jest chwalona za zadziwiający profesjonalizm.

Tytuł albumu jest spoiwem łączącym wszystkie zawarte na nim piosenki. „Like I’m A Warrior” pochodzi z napisanego przeze mnie tekstu. Moja muzyka balansuje między delikatnością a siłą i wydaje mi się, że to jest koncepcją albumu. Te piosenki to mój sposób wyrażania siebie i moje źródło ukojenia.” – podkreśla Emilie.

CD zawiera 10 utworów. Oprócz znakomitych singli Pstereoi Grown Up’, album jest pełen wyjątkowych utworów. Mocnym momentem jest zdecydowanie delikatne, ale dynamiczne Nobody Knows’, uwielbiany przez publiczność elektroniczny ’Fail’ oraz emocjonalny, pełen przemyśleń’Let You Out’ – ulubiony utwór Emilie do grania na żywo.  Wszystkie piosenki na “Like I’m A Warrior” zostały napisane przez samą Emilie Nicolas z wyjątkiem ‘Pstereo’ zespołu Dumdum Boys, na który wokalistka przetłumaczyła tekst z oryginalnej norweskiej wersji na angielski. Przy produkcji albumu pomogli muzycy z zespołu Emilie, miksowaniem zajęli się Lasse Mårtén i Stéphane Alf Briat a masterowaniem Chris Sansom z Propeller Mastering.

Płyta, nominowana do nagrody Phonofile Nordic Music Prize , jest już dostępna w sprzedaży cyfrowej:http://sonymusicpoland.lnk.to/EmilieNicolasLIAW

Tracklista CD:

  1. Nobody Knows
  2. Let You Out
  3. Grown Up
  4. Melancholia
  5. Fail
  6. Charge
  7. Us
  8. Pstereo
  9. Games
  10. Put Me Down