VEGE to nie tylko dieta! Zobacz wystawców drugiej edycji Slow Weekend!

3kolory_news-small

Podczas drugiej edycji Slow Weekend, która odbędzie się w dniach 20-21 czerwca na terenie Soho Factory, zaprezentuje się ponad 400 wystawców. Oprócz atrakcji dla dzieci, designerskich mebli, ciuchów i dodatków, organizatorzy proponują uczestnikom strefę VEGE i nie chodzi tu tylko o jedzenie.

Slow Weekend to największa impreza w Polsce promująca trend „Slow”, czyli styl życia stojący w opozycji do coraz większego współczesnego pędu, i nadmiernego konsumpcjonizmu. Trend lansuje zdrowy, a także etyczny styl życia. Podczas wydarzenia będziemy mogli odwiedzić strefę VEGE, w której nie tylko zjemy wegetariańskie przysmaki. W namiocie Magazynu Vege będzie można kupić książki o tematyce wegetariańskiej i pro zwierzęcej oraz gadżety (torby, koszulki, drobne akcesoria), z których całkowity dochód zostanie przekazany na cele statutowe Fundacji Viva m. in. wydawanie magazynu Vege. Wykład na temat „Korzyści i zagrożenia diet roślinnych”, który poprowadzą dietetyczki z Wege Centrum. Będą także dostępne materiały edukacyjne dotyczące zdrowego i etycznego stylu życia oraz porady dietetyczne. Podczas imprezy będzie można kupić naturalne kosmetyki, produkowane bez zbędnej chemii i nietestowane na zwierzętach.

Slow Weekend po raz kolejny zaangażuje się w działania charytatywne. Zbierane będą środki na Schronisko dla zwierząt w Korabiewicach, a Michał Torzecki, warszawski artysta i malarz zaprezentuje swoje prace obrazujące zwierzęta do adopcji.  Część dochodu ze sprzedaży prac zostanie przekazana na rzecz Fundacji Viva, a dokładnie na namiot edukacyjny w Schronisku!

Slow Weekend to także ubrania, biżuteria, akcesoria czy designerskie meble. Większość z nich produkowana jest w małych ilościach lub nakładach, co sprawia, że stają się doskonałą alternatywą dla sieciowych sklepów i wielkich producentów. Podczas imprezy wystawi się m.in. SHOWROOM www.showroom.pl – Partner Strategiczny Slow Weekend.

Nie zabraknie również jedzenia, będzie można kupić ekologiczne produkty bezpośrednio od producentów, a także spróbować przysmaków.

Partner Slow Weekend ELLE DECORATION zorganizuje strefę dla najmłodszych. W programie m.in.:

– Warsztaty malowania ceramiki z ELLE DECORATION
– Kącik gier GRANNA i konkurs plastyczny z nagrodami
– Warsztaty mydlarskie z FORMY KOLORY
– Wystawa aktywnościowa JASNOWIDZE & warsztaty kreatywne dla dzieci
– Tworzenie wielkiej makiety miasta wspólnie z Wydawnictwem Dwie Siostry
– Kącik kreatywny Misia Lubisia – warsztaty tworzenia zabawek i gier edukacyjnych przy użyciu patyczków, klamerek, papierowych talerzyków i kartonów
– Malowanie buziek
– Specjalne atrakcje w strefie DULUX
– Plac zabaw dla dzieci INCA PLAY
– Ubranka dla małych i dużych dzieci z Ursus Fanshop Kids
– Strefa leżaków ELLE Decoration

W Strefie chillout na uczestników czekać będą leżaki, muzyka, drinki bezalkoholowe i alkoholowe, stoiska z make up’em i Barber Shop.

www.slowweekend.pl
www.facebook.com/slowweekendPL

Slow Weekend #2 #Lato
20-21 czerwca 2015 r., Soho Factory, Warszawa, ul. Mińska 25
Godziny otwarcia: 10:00 – 20:00,
Wstęp wolny!
Goście ze zwierzętami mile widziani.
Ułatwiony dostęp dla osób niepełnosprawnych.

W przypadku pytań, zapraszamy do kontaktu:

Magda Wrzosek
Slow PR Manager
tel.: 504 752 917 magda@sisu.com.pl

Paulina Stypułkowska
Slow PR Manager
Tel.: 790 019 624 paulina@moodproduction.pl