Mad-Music.pl

Vixen nakręcił klip na Islandii. Premiera już w tym miesiącu na… MaxFloRecTV!

Vixen. Fot. Magdalena Salbert

Uznany raper i producent muzyczny. Na hip-hopowej scenie aktywny od ponad dekady. Autor 13 płyt – Vixen. Swój 14. krążek postanowił wydać w MaxFloRec, firmie założonej i prowadzonej przez Rahima. Na nagranie klipu zwiastującego ten album poleciał aż na Islandię. Premiera wideo w drugiej połowie maja na MaxFloRecTV. Zobacz zdjęcia z planu!

Na Facebooka MaxFloRec trafił przedwczoraj (5.05) album ze zdjęciami z planu klipu do pierwszego singla zapowiadającego nowy album Vixenakliknij tutaj (https://goo.gl/nU8Cnv), aby sprawdzić fotorelację. Raper wraz z ekipą filmową udał się aż na Islandię.

– Propozycja wypadu na tę malowniczą wyspę padła ze strony firmy Sky Piastowskie. Po przesłuchaniu „Falali” [tak zatytułowany będzie pierwszy singiel z nowej płyty Vixena – przyp. red.] filmowcy stwierdzili, że po prostu nie ma lepszego miejsca, które oddałoby klimat utworu, niż właśnie Islandia – wspomina Vixen. –  Dziś mogę to potwierdzić. Zdjęcia idealnie korespondują z treścią utworu. Krajobraz, kolory, zjawiska natury i fabuła klipu – wszystko się zgadza, ma swój sens.

Wideo pojawi się na kanale MaxFloRecTV na YouTubie w drugiej połowie maja. Za jego realizację odpowiada wspomniana już grupa Sky Piastowskie, autorzy m.in. liczącej już ponad 20 mln odsłon na YouTubie wizualizacji do „Obiecuję CiBuki & Rahima z Natalią Nykiel czy do „Serum”, ostatniego singla promującego „ReversalPokahontaz.

Dodajmy, że Vixen to nie tylko raper i wokalista, ale także utalentowany beatmaker. Na polu produkcji muzycznej od kilku lat współracuje m.in. z Rahimem. Pamiętacie np. wyprodukowaną przez niego „Sekundę” z solowych „Podróży Po AmplitudzieRahima?

 

Na wspólnym albumie Buki & Rahima, „Optymistycznie”, Vixen odpowiada za produkcję aż 3 numerów: „Pełną piersią” (solowy utwór Rahima), „Nie musisz mieć urodzin” i „Trochę szacunku” (ft. K2). Wygląda na to, że współpraca artystów układa się bardzo dobrze. Nie powinno więc nikogo dziwić, że – niczym po nitce do kłębka – swój najnowszy, solowy album Vixen postanowił wypuścić właśnie w MaxFloRec.

 

wydawnictwo Vixena zatytułowane „Vixtoria” na sklepowe półki trafić ma za kilka miesięcy. Gościnnie na płycie usłyszymy m.in. Zeusa. Więcej informacji na ten temat szukajcie na MaxFlo.pl. Aby nie przegapić premiery klipu do „Falali”, subskrybujcie MaxFloRecTV: http://goo.gl/MGPQ2P!

 

Tekst: Kajetan Balcer (MaxFloRec)

***

Vixen (właśc. Dariusz Szlagor) – polski raper, wokalista i producent muzyczny, rocznik ’89, ur. w Żywcu, zam. w Warszawie. Autor kilkunastu płyt. Od 2016 r. oficjalny reprezentant Agencji Artystyczno-Wydawniczej MaxFloRec.

Hip-hopem fascynuje się już w 2001 r. Pierwszy solowy album, „Nowy Sezon”, wydaje w wieku 16 l. W 2006 r. ukazuje się 2. „nielegal” artysty, „Rozsypana układanka”, uznany przez rap-style.pl za najlepszy album podziemia. W tym samym roku pojawia się undergroundowy mixtape „Inwazja”. Rok później – album „Vixtape”, pierwszy z cyklu „Vixtape’ów” (pozostałe części wychodzą w 2009 i 2010 r.).

W maju 2008 r. premierę ma pierwsza profesjonalnie zrealizowana płyta Vixena – nagrana w duecie z Naserem EP-ka pt. „Kody dostępu”. Oprócz tekstów Szlagor odpowiada na niej za wszystkie podkłady. Wydawnictwo promuje klip do tytułowego numeru z udziałem Massey’a. Mimo dobrego przyjęcia płyty raperzy stawiają na karierę solową.

W grudniu tego samego roku Vixen trafia jako producent na płytę „Styl Życia G’N.O.J.A.Peji („De najsłodsza w mieście”). Poza tym w roku 2008 jego bity pojawiają się też na wielu innych, legalnych krążkach (np.: „Człowiek z bliznąMassey’a, Wszystko albo nicSandry).

Legalny debiut fonograficzny Vixena następuje w 2009 r. za sprawą albumu „New-Ton”. Gościnnie udzielają się na nim: Peja, Massey, Sandra, Młodziak aka Młody M, DJ Motyl i Narine. Vixen nie przestaje koncertować. Pojawia się też jako gość i autor bitu na płycie „Na serioRycha Peji (utwór pt. „To co robimy”).

W 2010 r. Vixen nawiązuje współpracę z Rahimem. Na „Podróże po amplitudzie” trafiają aż cztery bity jego autorstwa („Sekunda”, „M-ów”, „Napinka” i „Kropeczka”). Na wydaną w tym samym roku „Amplifikację” – 2 remixy, „Sekunda” i „Dzisiaj”.

W czerwcu 2011 r. ukazuje się kolejny solowy krążek Vixena, „Rozpalić tłum”. Portal Popkiller.pl zaprasza artystę do udziału w 1. edycji „Młodych Wilków”, akcji promującej twórczość dobrze zapowiadających się raperów. Oprócz Vixena zaproszenie otrzymują m.in.: Bonson, Bisz, Tau (wówczas Medium), Gedz, Białas czy Śliwa.

Kolejny album, „Kontinuum”, ukazuje się w listopadzie 2012 r. Vixen znów występuje na nim w roli rapera i producenta większości utworów. Dodatkowo staje się autorem książki motywacyjnej dołączanej do edycji specjalnej wydawnictwa. Tym krążkiem Vixen ugruntowuje swoją pozycję w środowisku hip-hopowym. Zyskuje szacunek zarówno weteranów, jak i młodych graczy (na płycie wspierają go m.in.: Bisz i Młody M).

W czerwcu 2014 r., po przeprowadzce do stolicy, ukazuje się „Loco Tranquilo”, album z gośc. udziałem Kuby Knapa czy Buki. Krążek uznany zostaje za płytę roku przez portal Hip-hop.pl oraz „WuDoo”, hip-hopowy magazyn Radia Szczecin. Portal T-Mobile-Music.pl przyznaje zaś promującemu tę płytę singlowi „Ahooj” miano 2. najlepszego rapowego numeru roku. CGM.pl z tym samym utworem klasyfikuje Vixena na pozycji 5. Jeszcze w grudniu 2014 r. własnym sumptem artysta wydaje „Paradox EP”. Na płytę trafia 6 utworów wyprodukowanych przez samego Vixena i 3 autorstwa Johnny’ego Beatsa. Gościnnie na krążku udziela się DJ Bulb oraz Pi (zwycięzca konkursu dla podziemnych raperów organizowanego przez Vixena).

W sierpniu 2015 r. ukazuje się z kolei „Archiwalnie EP”, płyta zawierająca numery Vixena na bitach 101 Decybeli. Pojawia się na niej 6 utworów zarejestrowanych w latach 2010—2011 – producent „odkopuje” je specjalnie dla fanów Vixena.

2016 r. to dla Vixena czas intensywnych prac nad pierwszym w MaxFloRec (a czternastym w ogóle) albumem, „Vixtorią”. Pierwszy singiel zwiastujący krążek światło dzienne ujrzeć ma w drugiej połowie maja.

Sprawdź pełną biografię Vixena – kliknij tutaj: http://maxflo.pl/Vixen.html

Piotr Michalik

Piotr Michalik

Założyciel, wydawca i redaktor naczelny portalu Mad-Music.pl. Interesuje się muzyką, grafiką komputerową i mediami. ♥Rihanna Navy ♥ Fan muzyki EDM. Inspiracje czerpie głównie z dźwięków.

Brak komentarzy

Polub nas!

Reklama

Polecamy

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Reklama