Vixen prezentuje klip nakręcony na Islandii

Vixen na planie klipu do singla FALALA. Fot. Magdalena Salbert

Na MaxFloRecTV trafił od czwartku (9.06) długo wyczekiwany klip Vixena. Teledysk towarzyszy singlowi pt. „Falala”. Wideo w całości nakręcone zostało na malowniczej Islandii. – To była przygoda mojego życia. Nagraliśmy zdecydowanie najlepsze ujęcia ever, jeśli chodzi o moją muzykę – mówi artysta

Falala” to 1. zwiastun nowej (13. w ogóle, a 1. pod szyldem MaxFloRec) płyty Vixena. –  Starałem się, żeby numer był rozwojowy, by rozkwitał z każdą sekundą. Jest dynamicznie i emocjonalnie – komentuje raper. – „Falala” to moja interpretacja współczesności ze wzrokiem skierowanym przed siebie – dodaje.

 

Za realizację obrazu odpowiada zielonogórska grupa Sky Piastowskie w składzie: Grzegorz Lipiec (scenariusz, postprodukcja) i Oskar Kozłowski (scenariusz, reżyseria, zdjęcia i korekcja barwna). Kierownikiem produkcji był Michał Łempicki z AleWieje.is. – Robiliśmy po kilkaset kilometrów dziennie. Mieliśmy znakomitego przewodnika z firmy AleWieje.is, który oprowadzał nas po ciekawych miejscach. Gdyby nie to, klip wyglądałby całkiem inaczej – wspomina Vixen. –  Większość rzeczy była zaplanowana, ale za każdym razem dostawaliśmy coś ponad to, czego oczekiwaliśmy, jakieś niepowtarzalne prezenty od natury. To było niesamowite! Zupełnie jakby świat chciał nam pomóc i starał się razem z nami. Na przykład za każdym razem kiedy dojeżdżaliśmy do danego celu, wychodziło słońce, i tak przez cały tydzień!

Vixen jest nie tylko autorem tekstu (co oczywiste w przypadku gatunku muzycznego, w jakim się porusza) ale i bitu do „Falali”. W powstanie utworu zaangażowali się również: DJ Bulb (scratche) i Mery Spolsky (chórki). – Znajoma z teatru pokazała mi kiedyś jej [Mery Spolsky – przyp. red.] nagrania. Od razu usłyszałem w nich pasję i zaangażowanie – opowiada Vixen. Raper idzie nawet o krok dalej: gościa w swoim singlu nazywa nie „kolejną wokalistką, która ładnie śpiewa”, a „kreatywną artystką bawiącą się muzyką”. – Ona tę muzykę eksploruje i ma wszelkie predyspozycje, żeby stać się „wielką”. Nie chcę wyjść na wróżbitę Macieja, ale ta dziewczyna „wybuchnie” i jest to nieuniknione.

Nowy album Vixena zatytułowany będzie „Vixtoria”. Premiera płyty wstępnie planowana jest na jesień tego roku. Niebawem do sieci trafią kolejne klipy artysty. Jeśli chcesz być na bieżąco z jego twórczością, kliknij tutaj (https://www.youtube.com/user/MAXFLORECtv?sub_confirmation=1) i subskrybuj MaxFloRecTV.

Singiel „Falala” dostępny jest na MaxFloSklep.pl (kliknij, aby zamówić: http://maxflosklep.pl/pl/p/Vixen-Falala/737), iTunesie, w Google Play, Empiku oraz innych renomowanych sklepach z muzyką cyfrową. Posłuchać można go również w popularnych serwisach streamingowych.

Tekst: Kajetan Balcer (MaxFloRec)