Wielki powrót po dekadzie – Tola z nowym singlem!

Tolę kojarzono kiedyś wyłącznie z grupą muzyczną Blog27 – czas popowego zespołu dawno minął, a przez dziesięć ostatnich lat o jej twórczości mogliśmy usłyszeć niewiele. Szlagowska jednak nie zakończyła przygody z muzyką, właśnie światło dzienne ujrzał pierwszy singiel z nadchodzącego wydawnictwa młodej wokalistki.

Szlagowska po zakończeniu działalności zespołu wyjechała do Stanów, gdzie przez dekadę pracowała nad materiałem, który trafi na solowy krążek. Subtitles – bo taki tytuł będzie nosił album – jest zupełnie nową ścieżką w muzycznej karierze Toli. Utrzymany w indierockowym klimacie przepełniony będzie syntetycznymi brzmieniami, żywymi instrumentami – a całość dopełnią teksty odzwierciedlające otaczającą rzeczywistość oraz w jaki sposób jest odbierana ona przez Tolę.

Pierwsze podejście do utworu Atmosphere wokalistka zrobiła ponad 6 lat temu, gdy po raz pierwszy spotkała się z Timem Andersonem – producentem najpopularniejszych singli takich muzyków jak chociażby Twenty One Pilots czy Lykke Li.

Klip nakręcono na pustyni oddalonej od Los Angeles o blisko trzy godziny – część zdjęć powstała także w domu reżysera, włoskiego filmowca Tao Ruspoli a jego główną inspiracją był film Godarda Masculin Feminin. 


Więcej:

Tola na Facebooku