pinkish floyd 3.tif

Wiosenne prezenty dla fanów Pink Floyd!

pinkish floyd 3.tif
pinkish floyd 3.tif

Premiera „The Early Years, 1965 – 1972: Individual Volumes” 24 marca 2017

Sześć wielopłytowych, specjalnie zapakowanych zestawów, rzadkie nagrania, wywiady, materiały filmowe – to i jeszcze więcej wypełni wyjątkowe wydawnictwa, dokumentujące pierwszych siedem lat istnienia legendarnej grupy Pink Floyd. Tytuł całości to „The Early Years 1965-1972: Individual Volumes”. Premiera nastąpi 24 marca 2017 roku.

Kilka dni po nadejściu wiosny do sklepów trafi sześć przepięknie zapakowanych na wzór książek w twardych oprawach osobnych zestawów płyt Pink Floyd, które pozwalają bardzo dokładnie prześledzić mocno psychodeliczne początki formacji, gdy kluczową postacią był Syd Barrett, oraz rozwój do początków lat 70. XX wieku, czyli okresu, w którym angielska formacja przygotowywała się do nagrania kultowej płyty „The Dark Side Of The Moon”, jednego z najlepiej sprzedających się albumów wszech czasów.

To, co obecnie pojawia się w postaci osobnych sześciu zestawów, wcześniej było częścią wydanego jesienią 2016 roku boxu „The Early Years 1965-1972”. Wydawnictwa mają ogromny walor kolekcjonerski i edukacyjny. Z radością powitają je zagorzali fani zespołu, jak i ci, którzy Pink Floyd odkryli niedawno.

Każdy, kto chce się dowiedzieć, jak paru młodych, inteligentnych, wykształconych na londyńskiej politechnice Brytyjczyków zafascynowało się psychodelią, aby po paru latach stać się czołowym wykonawcą rocka progresywnego, ma okazję usłyszeć dzięki tym woluminom zarówno pierwszego singla „Arnold Layne”, jak i 20-minutowy progresywny majstersztyk „Echoes”. Poznać różne geniusze twórcze – ten szaleńczy Barretta i ten nieco mniej szalony, za który odpowiadają David Gilmour i Roger Waters.

Przybliżenie początków Pink Floyd w taki sposób znalazło wielkie uznanie u recenzentów. „Ciężko wyobrazić sobie bardziej wyczerpujący zestaw, dotyczący tak ważnego zespołu” – podsumował magazyn „Mojo”. „Cudownie zapakowane kompendium wiedzy o wszystkim, co wiąże się z Pink Floyd” – dodaje „Sunday Times”.