Wojtek Pilichowski – Electro Step – premiera płyty 25 września

OKladka

Prezentujemy czternastą, solową produkcję jednego z najlepszych polskich basistów – Wojtka Pilichowskiego. Płyta ukazuje się 25 września nakładem wydawnictwa Fonografika.

Płyta ‘Electro Step” nagrana pod szyldem „Wojtek Pilichowski Band” pokazuje nieustanny rozwój artysty, jego wielką pasję w poszukiwaniach nowych harmonii, rytmów i brzmień, a także bezkompromisową umiejętność spójnego łączenia różnych stylistyk muzycznych.

Album „Electro Step” to powrót do starych tradycji nagrywania płyt na „setkę”, czyli cały zespól nagrywa utwory jednocześnie w tym samym pomieszczeniu. A żeby było jeszcze oryginalniej, podobnie jak w latach 40’ i 50’- przy udziale publiczności.

Z drugiej strony to wydawnictwo o zupełnie nowym wyrazie brzmieniowym. Na krążku znajdują się utwory z wcześniejszych płyt Wojtka. Wszystkie w nowych aranżacjach i z nowym wyrazem stylistycznym. „Electro Step” to nowy rozdział w gatunku Fusion. Skład muzyków to absolutna rewelacja! Nieznani dotąd szerzej młodzi ludzie: Tomasz Machański i Michał Trzpioła są bezapelacyjnie największym odkryciem instrumentalnym ostatnich lat! Na instrumentach klawiszowych gra Tomasz Świerk – kreator nowych brzmień i znakomity pianista jazzowy. Kasia Stanek, wokalistka nowego projektu Wojtka Pilichowskiego to wulkan ekspresji i świadomości bycia częścią zespołu.  Miksem albumu zajął się Wojciech Olszak – legenda polskiej produkcji muzycznej.

To oryginalne spojrzenie na muzykę i gitarę basową jako instrument solowy zaowocowało kolejnymi zaproszeniami na festiwale w Stanach Zjednoczonych, współpracą z producentami muzycznymi z Los Angeles i Nowego Jorku a także znakomicie przyjętą trasą koncertową w USA i Ameryce Południowej.

Tracklista:

 1. Inversion
  2. Lowgrass
  3. Late Evening
  4. Sensation
  5. Just Listen
  6. Millerium’o
  7. Running Up The Hill
  8. Rifokosta
  9. Me & U
  10. Bass Dance
  11. Me & U (reprise)
  12. Bass Dance (reprise)
  13. Let’s Go
  14. Meat Ball
  15. Dance Of The Knights
  16. Meat Ball (reprise)
  17. Enjoy The Silence