Wokalista HURTS tańczący w hołdzie brytyjskim klubom w nowym klipie „Lights”!

image002

Zespół HURTS przygotowuje się do wydania nowej płyty i już w najbliższą sobotę (29.08) przyjedzie do Polski, aby na gali Eska Music Awards premierowo zaśpiewać nowy przebój ‘Some Kind Of Heaven’ z towarzyszeniem wyłącznie damskiego zespołu! Transmisję imprezy oglądać będzie można w TVP1 od godz. 20.30.

Podczas gdy wspomniany utwór staje się jednym z największych radiowych przebojów w karierze zespołu (TOP5 najczęściej odtwarzanych utworów w tym tygodniu!), zespół udostępnił właśnie klip do najnowszego singla – „Lights”. Funkowy, nowocześnie brzmiący kawałek doczekał się niezwykłego video, opisywanego przez zespół jako ‘walc śmierci w hołdzie brytyjskim klubom’.

Przy produkcji obrazka zespół współpracował ze słynnym reżyserem Dawnem Shadforthem, a efektem ich współpracy jest prawie 7 minutowe dzieło. Znany z pracy nad teledyskami artystów takich jak Bjork, Goldfrapp czy Florence & the Machine, Shadforth po raz pierwszy połączył siły z Hurts pięć lat temu przy klipie do ich debiutanckiego singla ‘Wonderful Life’.

Tym razem wspólnie stworzyli znakomity klip przepełniony mrocznymi zwrotami akcji, który doskonale oddaje narrację ‘Lights’.

Płyta ‘Surrender’ ukaże się w formie CD, CD Deluxe (dodatkowe utwory) i na winylu już 9 października. Dostępna będzie także w wersji cyfrowej (kliknij TUTAJ aby zamówić w iTunes przed premierą i odbierz do natychmiastowego pobrania utwory ‘Some Kind Of Heaven’, ‘Rolling Stine’ i ‘Lights’).