„I Woudn’t Be” – posłuchaj nowej EP-ki Kodaline!

Nowa EP-ka Kodaline „I Wouldn’t Be” (POSŁUCHAJ/KUP) zawiera cztery nowe utwory, które Kodaline nagrali w The Vale Studios w Worcestershire.

Podobnie jak niezwykły singiel „Brother”, wydany w tym roku, materiał na „I Wouldn’t Be” pokazuje talent Kodaline do łączenia i przekraczania granic gatunków, a jednocześnie zachowuje rozpoznawalny, charakterystyczny rys muzyki zespołu. Tytułowy utwór może przywoływać skojarzenia z nagraniami Bon Iver, a hymnowy „Ready To Change” i indie-popowy „The Riddle” z pewnością zostaną ulubionymi utworami fanów grupy.

W ubiegłym roku Kodaline pojawili się w przeboju Kygo „Raging” oraz po raz pierwszy, wraz z dotychczasowymi współpracownikami – Johnnym McDaidem oraz Stevem Maciem – pracowali z szerokim gronem autorów i producentów, takimi jak Wayne Hector, Jonny Coffer (Beyonce, Emeli Sande, Naughty Boy) oraz Two Inch Punch (Rag ‘n’ Bone Man, Sam Smith) nad nadchodzącą płytą. Nowy album będzie następcą debiutanckiego longplaya „Coming Up For Air”, który sprzedał się w ponad milionie kopii oraz odniósł ogromny sukces w serwisach streamingowych. Płyta ukaże się w 2018 roku.