Znamy czasówkę Fest Festivalu!

Pierwsza edycja Fest Festivalu – zupełnie nowego wydarzenia na festiwalowej mapie Polski – odbędzie się już 23 i 24 sierpnia w chorzowskim Parku Śląskim. Organizatorzy zdążyli ogłosić już cały muzyczny line up, nazwy scen czy też część atrakcji. Teraz przyszedł czas na to, aby poznać godziny, w jakich wystąpią artyści.

Piątek 23.08

Oficjalne otwarcie bram nastąpi o godzinie 13:00. Piątkową Main Stage o 16:00 otwiera Sarsa, o 18:00 do akcji wkracza Albo Inaczej, o 20:00 zagra Organek, zaś 22:00 należy do składu Wu- Tang Clan. Scenę główną o godzinie 00:15 zamyka Alan Walker.

Pierwszym koncertem na scenie Coca-Coli – Tent Stage będzie występ duetu BEMY o godzinie 15:00, o 17:00 raper Solar, o 18:30 kontynuując hip- hopowy klimat Young Igi, a o 20:30 OTSCHODZI. O 22:00 wystąpi Natalia Szroeder, 23:30 zespół MEUTE, zaś na zakończenie – Lost Frequencies zamykającym DJ- setem o 01:30.

Silesia Stage to scena alternatywna Festu. Koncertem otwarcia jest występ Arka Kłusowskiego o 14:00. Na scenie kolejno pojawią się także: Tulia, Rebeka, Viagra Boys, JMSN, Little Dragon, a na zakończenie o 00:30 wystąpi Christian Loffler.

3 kręgi taneczne, to kolejne 3 sceny Fest Festiwalu poświęcone w całości muzyce elektronicznej. Krąg Taneczny by Smolna, Astral Stage by Goadupa Festival, Raban Stage by 175 BPM. Na Scenie Circle o 20:00 wystąpi duet Catz’n’Dogz, później kolejno zamienią ich panowie z Kollektiv Turmstrasse, Reiner Zonneveld i Marco Bailey. O 4:00 wisienką na torcie i jednocześnie setem zamykającym piątkowy Circle Stage będzie set Konstantina Sibolda. Scena Raban odpowiada za brzmienia powyżej 175 BPM i otwiera ją o 20:00 Sinusoyda b2b Infinity, później wystąpią na niej także: Ginee b2b Matys, Technimatic, Camo & Krooked, Rene La Vice czy Gydra b2b Telekinesis. O 4:30 zamyka ją Kosay b2b Detoxic. Astral Stage by Goadupa Festival odpowiada zaś za najlepszy drum’n’base. Scenę otwiera o 20:00 Kalya Scintilla, później wystąpią kolejno: Damon, Logic, Bomb, Sandman, Tetrasound oraz Wyrx.

New Stage to scena współtworzona z wytwórnią Kayax. To jedna ze scen Fest Festivalu 2019, na której odkryjecie artystów, stawiących swoje pierwsze kroki w muzycznej karierze. W piątek otwiera ją o 13:30 Jagoda Kret, a następnie po niej wystąpią: Rat Kru, Bleeding Moses, Honeycomb, Funkasanki i Mery Spolsky.

Club Stage powered by Pringles to scena o niezwykle eklektycznym brzmieniu. Na niej zagrają czołowi polscy DJ-e i DJ-ki rozgrzewający parkiety w całej Polsce – International Girls, Tycjana, Neen Nah, Spisek 1 i Niko P. Stay True Music – kolejna scena z brzmieniem klubowym – to scena Ballntines’a na której zagrają: Marcin Krupa, Eltron John, Last Robots oraz Gigi.

Sobota 24.06

W sobotę o 16:00 Main Stage otwiera nie kto inny jak Paweł Domagała. O 18:15 wystąpi Daria Zawiałow, a o 20:30 pierwszy headliner – Jaden Smith, czyli artysta znany z takich utworów jak „SOHO” czy „PCH”. O 20:30 Main Stage przejmują legendy brytyjskiego electro-popu – Metronomy. Ostatnimi headlinerami sobotniej Main Stage są natomiast bracia z duetu Disclosure.

Na Tent Stage jako pierwszy wystąpi Rau, później zastąpią go pozostali ambasadorzy marki Coca- Cola czyli: Smolasty, Bedoes i Holak. O 21:30 na scenie pojawi się Sokół, a po 23:00 Scena Coke zamienia się w scenę elektroniczną, na której wystąpią NETSKY i KAMP!.

Sobotnią Silesia Stage otworzy zespół Kwiat Jabłoni, później kolejno pojawi się na niej Baranovski, Kero Kero Bonito, Lion Babe, SEVDALIZA oraz Róisín Murphy, a na zakończenie brytyjski raper Rejjie Snow.

Na scenie Circle Stage jako pierwszy o 20:00 wystąpi Kiasmos ze swoim dwugodzinnym DJ- setem, o 22:00 zmienia go Oxia, a następnie na scenie usłyszymy Vaal, projekt Vitalic pres. Dima oraz Virginię. W sobotę Raban Stage, czyli scenę drum’n’basową otworzą o 20:00 Simba b2b Woler. Później kolejno wystąpią na niej m.in. Alix Perez b2b Skeptical + MC Mantmast, Culture Shock i Calyx & Teebee. Scena Astral Stage, poświęcona muzyce psy-trance zostanie otwarta w sobotę już od godziny 12:00 setem Baretcha, później kolejno pojawią się na niej m.in: Havaya, Nois, Ticon, Merkaba oraz Trip. Zabawa na tej scenie potrwa do 6:00 rano w niedzielę.

Na New Stage usłyszymy kolejną porcję obiecujących, nowych artystów. O 13:30 pierwszym zespołem, jaki wystąpi na sobotniej Nowej Scenie będzie zespół Atem, później kolejno pojawią się tacy artyści, jak: Bloo Crane, Blunt Razor, Kolory, Mgły, a na zakończenie trio Kroki.

Club Stage to kolejne miejsce Fest Festivalu, gdzie można śmiało rozwinąć skrzydła na parkiecie. Na niej wystąpią reprezentanci hip- hopu i trapu: FALCON 1, DNTRT, Rapperoni i Lay DJ.  Na scenie Ballantine’s True Music: Seb Skalski, Weikum, Novika & Mr. Lex, Meg & Discox.

Kup bilet już dziś!

W sprzedaży dostępne są bilety na Fest Festival. Dwudniowe karnety dostępne są w ostatniej puli “last call tix” za 289 złotych, zaś bilety jednodniowe za 179 złotych. Do karnetów można dobrać opcję z campingiem, która kosztuje 100 złotych, a która umożliwia zabawę na terenie festiwalu przez ponad 50 godzin.  Bilety dostępne w sprzedaży na www.festfestival.pl oraz w bileteriach Empik – bilety, Going, ebilet.pl, Eventim.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży empik, Saturn Polska i MediaMarkt Polska.