Trzy nowe gwiazdy Open’er Festival 2016

To już ostatni raz w tym roku, gdy organizatorzy Open’er Festival 2016 ogłaszają nowe gwiazdy. Kto zamyka ogłoszenia w 2015 roku?

Do line upu dołączają Chvrches, Foals i PJ Harvey. Poprzednio ogłoszone gwiazdy imprezy to  Dawid Podsiadło, Wiz Khalifa, Beirut,Sigór Rus, Florence + The Machine i Red Hot Chili Peppers.

Chvrches

Na muzycznej scenie pojawili się nagle, ale z przebojem. „The Mother We Share”, które największą popularność zanotował w dalekiej Japonii, zapowiadał debiutancki album szkockiego, elektronicznego tria. Ani się obejrzeliśmy a ukazał się kolejny – „Every Open Eye”.

PJ Harvey

Zniknęła niemalże na pięć lat, ale stwierdziła, że pora przestać się ukrywać. Polly Jean Harvey, znana jako PJ Harvey, powraca 15 kwietnia z dziewiątym albumem „The Hope Six Demolition Project”, który zwiastować będzie singiel „The Wheel”. Wcześniej artystka ogłosiła nową trasę koncertową, która szczęśliwie zahacza także o Polskę.

Foals

Trzeci raz na Open’erze! Pierwszy raz Foals zagrali dla nas w 2011 roku, ostatni dwa lata później. Tegoroczny koncert jest bardzo przeze mnie wyczekiwanym, bo grupa pojawi się w Gdyni z piosenkami z tegorocznej płyty „What Went Down”, która promowana była takimi singlami jak „Mountain at My Gates” i „What Went Down”.

Przyszłoroczna edycja Open’era edycja odbędzie się w dniach 29 czerwca – 2 lipca.