Mad-Music.pl

“Albo inaczej 2” poszerza się o męskie grono!

Albo Inaczej 2 to kolejna już odsłona wyjątkowego projektu muzycznego Alkopoligamii, w którym wokaliści na warsztat biorą polskie hip–hopowe klasyki, by zinterpretować je na własny sposób. Ostatnio poznaliśmy trzy Panie, które podejmą się wyzwania – dzisiaj do składu dołączyli: Krzysztof Zalewski, Mrozu i Ralph Kaminski. 

Panowie na pierwszy rzut oka wydają się ze sobą niepowiązani w żaden sposób, ale to tylko pozory – każdy z nich tworzy ambitną muzykę zdecydowanie odstającą od definicji komercji.

Krzysztof zabłysnął wiele lat temu, gdy zdecydował się na udział w programie Idol, po którym wydał debiutancki krążek. I choć wtedy słuch o nim zaginął na jakiś czas, to Zalewski nie spoczął na laurach ani nie zaprzestał szlifowania warsztatu. Obecnie wokalista i kompozytor promuje Zalewski śpiewa Niemena, w którym jak mówią opinie i recenzje “przyszła legenda interpretuje legendę”.

Mroza kojarzono kiedyś wyłącznie z singlem Miliony monet, dzięki któremu wybił się spośród konkurencj. Jednak o tym etapie można śmiało zapomnieć, ponieważ Łukasz skupił się na produkowaniu muzyki alternatywnej, która zahacza zarówno o bluesa czy soul. Ostatnimi czasy ewidentnie odkreślił swoją muzyczną tożsamość, tworząc spójny i wyrazisty materiał, jakim jest Zew.

Kaminski ma na koncie tylko i aż debiutancki album, który swoją wyjątkowością kupił serca zarówno słuchaczy jak i krytyków. Ralph tworzy alternatywę z elementami muzyki filmowej, która na Morzu przeplata się z emocjonalnymi tekstami. Swoją charyzmą ujął wiele muzyków, dzięki czemu współpracował m.in. z Anitą Lipnicką, Katarzyną Nosowską czy Holakiem.

Na ten moment nie wiadomo, jakie utwory zaprezentują Panowie na drugiej odsłonie Albo Inaczej – jednak przedpremierowo na Enea Spring Break w Poznaniu będzie można posłuchać Ralpha i Krzysztofa w projekcie Alkopoligamii. Album zaplanowano na maj tego roku.


Więcej:

Albo Inaczej na Facebooku

 

Avatar

Małgorzata Soboczyńska

Wiele razy w życiu wybrałam zły kierunek, ale w końcu dotarłam tam, gdzie być powinnam. Studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną, a tu spełniam muzyczne marzenia.

Inspirują mnie Ralph Kaminski, Coldplay, Kortez, Paweł Domagała, LemON – czyli w wielkim skrócie muzyka wrażliwa. Ale jestem otwarta na wszystko co dobre, nie skreślam żadnego gatunku ani muzyka! I tym co wpada mi w ucho, dzielę się tutaj :)

Polub nas!

Reklama

Polecamy

Instagram

Error validating access token: The user has not authorized application 591315618393932.

Polub nas!