Fot. Materiały prasowe

Armin van Buuren i Duncan Laurence w jednym numerze

Armin van Buuren w ostatnich latach zaskoczył nas kilkoma nieoczywistymi kolaboracjami, a singiel „Feel Something” wpisuje się na tę listę. Niedawno światowej sławy DJ połączył siły ze zwycięzcą Eurowizji Duncan’em Laurence’m.

Kiedy piszę piosenkę, zawsze staram się czerpać z najbardziej znaczących wydarzeń w życiu i szukać tych małych rzeczy, które nagle się zmieniają.

Wyjaśnia Duncan Laurence w odpowiedzi na pytanie o inspirację.

To puste krzesło po drugiej stronie stołu, pusta połowa łóżka… Mimo, że boli, jest to także wspomnienie czegoś pięknego. O tym jest Feel Something, który napisałem razem z Leland (Brett McLaughlin, znany ze współpracy z takimi artystami, jak Troye Sivan czy Selena Gomez). Lepiej jest poczuć cokolwiek niż kompletnie nic, nawet jeśli spowoduje to ten nieprzyjemny uścisk w brzuchu, czy łzę na policzku. Bardzo się cieszę, że przesłanie tej piosenki poszło w świat i że udało mi się dokonać tego z kimś takim jak Armin.

Czuję się niezwykle wyróżniony, gdy mogę pracować z tak bardzo utalentowanymi piosenkarzami i tekściarzami. Nie tylko dlatego, że kochają muzykę tak jak ja, ale też dlatego, że to wszystko przypomina mi o tym, jakim jestem szczęściarzem, mogąc tworzyć muzykę z innymi i się z tego utrzymywać. Jeśli kiedykolwiek słyszeliście Duncan’a Laurence’a na żywo: ten głos… co za dar! Praca z takim artystą to była czysta przyjemność i jestem bardzo dumny z rezultatu. To coś świeżego i nowego, coś, w co włożyliśmy dużo miłości

powiedział Armin van Buuren

Armin van Buuren został pięciokrotnie okrzyknięty DJ’em numer 1. na świecie. Przez 20 lat z rzędu wyróżniany jest w rankingu TOP 100 brytyjskiego magazynu DJ Mag.

Duncan Laurence z kolei niedawno wydał swój debiutancki album „Small Town Boy”, który zawiera taki hit jak „Arcade” (#1 na Global Viral Chart na Spotify, 300 milionów streamów!) czy single „Someone Else”, „Love Don’t Hate It” czy właśnie „Feel Something”.