Fot. Materiały prasowe

Astrid S w teledysku marzeń do singla „Dance, Dance, Dance”

Astrid S prezentuje „Dance, Dance, Dance” – pierwszą zapowiedź debiutanckiego albumu. Do kawałka powstał teledysk wyreżyserowany przez samą artystkę.

Autorami „Dance, Dance, Dance” są Astrid S, Litens Anton Nilsson oraz Jack & Coke (Charli XCX, Rita Ora, Tove Lo). Ci ostatni odpowiadają również za produkcję kawałka. Astrid S tak opowiada o singlu:

Astrid S

„Dance, Dance, Dance” to pierwszy singiel zapowiadający premierę mojego debiutanckiego albumu. Napisałam utwór w czasie, gdy bardzo w siebie wątpiłam, właściwie we wszystko, co robiłam. Odsunęłam się też od moich przyjaciół i rodziny. Myślę, że mogłabym uniknąć takiego stanu gdybym chciała porozmawiać o tym z którymś z moich przyjaciół. Ale w pewnym sensie cieszę się, że tego nie zrobiłam, bo pewnie wtedy nie napisałabym tej piosenki! Jestem bardzo podekscytowana, że wreszcie ujrzała światło dzienne. Mam nadzieję, że „Dance, Dance, Dance” sprawi, że będziecie chcieli popełniać błędy, potem dzwonić do najbliższych mówiąc, że macie zły dzień i że potrzebujecie drinka albo po prostu WSTAĆ i TAŃCZYĆ.

Astrid S po raz pierwszy samodzielnie wyreżyserowała teledysk. Zdjęcia powstały w Norwegii, a artystka mogła liczyć na wsparcie Michaela Raya Angelesa Vera Cruz (akam1k3) i Mathiasa Thue. Inspiracja pojawiła się w rozmowie wokalistki z przyjaciółmi na temat tego, jak mógłby wyglądać idealny teledysk. W wideo pojawia się Thea Sofie Loch Næss, skandynawska aktorka oraz influencerka.

W ciągu ostatnich trzech lat Astrid S przeszła drogę od narodowego skarbu Norwegii do popowej artystki uwielbianej na całym świecie. Wokalistka ma na koncie cztery EP-ki, a jej dotychczasowy katalog liczy ponad półtora miliarda streamów. Astrid S jest laureatką norweskiego odpowiednika Grammy, koncertowała w Stanach, Europie i Australii, supportowała m.in. Years & Years czy Zarę Larsson, a na koncie ma współpracę m.in. z Shawnem Mendesem czy JP Cooperem. Premiera debiutanckiego albumu zaplanowana jest na 2020 rok.