BEMY supportem na trasie europejskiej Eda Sheerana!

Ed Sheeran to jeden z najpopularniejszych współczesnych wokalistów, którego fenomen trwa od dobrych kilku lat. Brytyjczyk jest również uwielbiany przez polską publiczność, a jego dwa koncerty na warszawskim stadionie wyprzedały się w kilkanaście sekund. Jednym z supportujących zespołów był BEMY – który po ciepłym przyjęciu, pojawi się również na jednym z europejskich występów.

BEMY stworzyli dwaj bracia, Elie i Mattia Rosinscy – z pochodzenia Polacy, z wychowania Francuzi. Swoją muzyczną przygodę rozpoczęli właśnie tam a dokształcali się na jednej z najbardziej prestiżowych muzycznych szkół w Wielkiej Brytanii, Academy of Contemporary Music. Właśnie tam poznali Eda Sheerana, z którym znajomość kontynuują po dziś dzień. Brytyjczyk zdecydowanie należy do fanów indierockowego bandu, a świadczy o tym chociażby wsparcie przy promocji singla z debiutanckiego krążka.

Muzyk podczas koncertów w Polsce zaprosił chłopaków, by wystąpili w roli jednego z supportów. BEMY doskonale sprawdzają się na dużych scenach, co potwierdzili zarówno występując przed Sheeranem, Maroon 5 czy na festiwalu Woodstock. Świadczy o tym również najnowsza informacja, którą zespół podzielił się dzisiejszego dnia.

29 maja BEMY ponownie pojawi się na europejskiej trasie Eda w roli supportu – tym razem we francuskim Bordeaux, rodzinnym mieście braci. Panowie zaprezentują materiał z debiutanckiego krążka, Grizzlin’. Band poza braćmi Rosinskimi tworzą Konrad Załęski i Wojciech Trusewicz. Zespół pracuje nad drugim wydawnictwem, którego premiera nie jest jeszcze znana.


Więcej:

BEMY na Facebooku