Blauka zapowiada album!

Jeden z najciekawszych duetów tego roku zapowiada swój debiutancki album! Blauka, bo o niej mowa, wypuściła właśnie czwarty singiel z nadchodzącej płyty.

Polana to kolejny singiel zapowiadający debiutancki album Blauki – „Miniatura”. Piosenka klasycznie nawiązująca do surf-rockowych brzmień lat 70-tych, jest opowieścią o narastającej ekscytacji, która towarzyszy poznawaniu nowej osoby. W lekko bujającej w obłokach historii o cielesności i pożądaniu wpisane są elementy nawiązujące do polskiej popkultury czasów PRL.
Blauka to kolektyw stworzony przez Georginę Tarasiuk i Piotra Lewańczyka, grający „retrospektywny rock rekreacyjny”. Na rynku muzycznym zadebiutowali singlem „Figle Zuchwałe”, który został nagrodzony w plebiscycie na Chilloutowy Utwór Roku według Radia ChilliZet.  Utwór został doceniony również przez słuchaczy Radia Dla Ciebie, gdzie zajął pierwsze miejsce w paradzie przebojów. Druga piosenka, „Zawzięcie”, może poszczycić się sporą ilością wyświetleń na serwisach streamingowych. Już teraz wszystkie single zebrane w jedną całość można zamówić w przedsprzedaży na stronie Blauki! Premiera „Miniatury” odbędzie się już 27 września, więc teraz jest idealny moment na zaprzyjaźnienie się z zespołem i jego twórczością.