Camila Cabello ujawnia dwa nowe utwory i rozpoczyna erę „Romance”

Najpopularniejsza artystka na Spotify na świecie Camila Cabello ujawnia nowe utwory „Shameless” i „Liar” i zapowiada nowy album „Romance”!

Camila Cabello, aktualnie najczęściej słuchana artystka na świecie na Spotify, wydała właśnie dwa nowe single – „Shameless” oraz „Liar”. Utwory dostępne są już w serwisach streamingowych. Teledysk do utworu „Shameless” jest już dostępny na YouTube.

Nowe single otwierają nową epokę w karierze Camili, zapowiadając album, który będzie nosił tytuł „Romance”. Tworząc nową muzykę, artystka czerpała ze swoich własnych doświadczeń i jak sama przyznaje, to najbardziej osobiste utwory, jakie wydała do tej pory.

Camila Cabello

„Te piosenki to dosłownie historia ostatnich kilku lat mojego życia – wiedziałam od dawna, że chcę, żeby mój album nazywał się Romance. To album o zakochaniu”

Tuż po występie na gali MTV VMA, Camila zupełnie zmieniła layout swoich mediów społecznościowych i zaprosiła słuchaczy do świata „Romance”. Ujawniła tytuł nowej płyty w wideo na Instagramie, prawie dosłownie otwierając swoje serce. Następnie ujawniła tytuły utworów, okładki oraz zapowiedź teledysku do utworu „Shameless”. Ponad 36 milionów fanów zobaczyło i polubiło te posty.

Utwory odzwierciedlają ewolucję, którą przechodzi artystka. Naładowany emocjami, pokazujący pełnię siły głosu gwiazdy utwór „Shameless”, rozpoczyna się od intymnej zwrotki, która prowadzi do obezwładniającego refrenu, nagranego na tle hipnotyzującej gitary, gęstej linii basu i pulsującej perkusji. Inną stronę Camili pokazuje „Liar” – chwytliwy, taneczny numer, który łączy latynoskie rytmy z hookiem o niedopartym uroku: „Oh no, there you go, making me a liar, I kinda like it though”.

Do utworu „Shameless” powstał teledysk, który wyreżyserował Henry Sholfield, autor klipów Billie Eilish, Dua Lipy i Rosalii.

Kolejnym krokiem Camili będzie jej pierwszy występ w programie Saturday Night Live 12 października. Piosenkarka otrzymała właśnie także trzy nominacje do People’s Choice Awards – za artystkę roku, piosenkę roku oraz teledysk roku (Señorita).

Nowe utwory ukazują się w absolutnie najlepszym momencie kariery Camili, która pobiła właśnie serię rekordów. To obecnie najczęściej słuchana artystka na Spotify – w ciągu jednego miesiąca jej utwory przesłuchano 61,2 miliony razy! Jej wielki hit „Havana” stał się także najczęściej odtwarzanym w historii utworem wykonywanym przez kobietę.

Jakby tego było mało, “Señorita”, duet z Shawnem Mendesem, to nie tylko numer 1 na listach przebojów na całym świecie, ale także najczęściej streamowany utwór tego lata na Spotify i piosenka której liczba odtworzeń na Spotify przekroczyła 100 milionów najszybciej w historii serwisu. Był to także najlepszy debiut wśród duetów damsko-męskich na Spotify. Debiutancki album „Camila” zdobył w wielu krajach certyfikaty złotych i platynowych płyt, w tym w Polsce. Dotychczasowy katalog artystki to ponad 8,8 miliarda streamów i 3,5 miliard wyświetleń teledysku.

Czas na „Romance” – największe wydarzenie tego roku w świecie muzyki pop.