Coroczna inwazja studentów, czyli nadchodzą Juwenalia Śląskie 2019!

Już 21 maja nad Katowicami kontrolę przejmą studenci śląskich uczelni. Inwazja młodych, wesołych i żądnych zabawy ludzi rozpocznie się tradycyjnie korowodem i potrwa aż do soboty. Zwieńczeniem imprezowego tygodnia będą koncerty w Parku Leśnym na Muchowcu, podczas których wystąpią min. PRO8l3M, STACHURSKY, STRACHY NA LACHY i PALUCH.

Jak co roku wydarzenie rozpocznie się na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, skąd punktualnie o godzinie 1200 ruszy barwny korowód. Przebrani w niebanalne stroje młodzi ludzie przejdą odpowiednio ulicami: 1 Maja i Warszawską, gdzie zbiorą studentów pozostałych uczelni m.in. Politechniki Śląskiej i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Następnie cała grupa będzie zmierzać Aleją Korfantego w stronę parku przy Pomniku Powstańców Śląskich, gdzie w tym roku zaplanowano finał korowodu. Podczas finału odbędzie się oficjalne przekazanie kluczy do miasta. Wieczorem zaplanowane jest karaoke oraz huczna impreza w klubie Rajzefiber.

Ci, którzy już po pierwszym dniu Juwenaliów Śląskich będą chcieli nieco odpocząć mogą zrobić to już w środę. Warto będzie podładować rano baterie, ponieważ wieczorem wszyscy bawimy się w katowickim klubie Spiż, gdzie w klubowych rytmach studenci będą tańczyć do białego rana. Impreza rozpocznie się o godzinie 2100.

Tegoroczna Totalna Inwazja Studentów na Muchowcu potrwa trzy dni. Koncerty rozpoczną się już w czwartek 23 maja o godzinie 17.00. Tego dnia na scenie pojawią się Stachursky, Bracia Figo Fagot i Borys LBD.

Piątek zostanie zdominowany przez Juwenaliową inwazję rapu. Fani tego gatunku muzyki z pewnością znajdą coś dla siebie, bowiem wystąpią Adi Nowak, Słoń, Paluch i PROBLEM.


Oficjalnie Juwenalia Śląskie zakończą się w sobotę 25 maja, kiedy to zagrają zespoły: Bownik, Bokka, Kamp!. Ponadto na scenie wystąpią Strachy na Lachy.

„Warto dodać, że Juwenalia Śląskie to wydarzenie nie tylko dla studentów, ale dla wszystkich zainteresowanych, bez względu na wiek. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które chcą w przyjemny sposób spędzić czas na świeżym powietrzu.” – przypomina organizator Juwenaliów Marek Adamczyk.

Zarówno studenci jak i ci, którzy wciąż czują się studentami podczas całego tygodnia juwenaliowego znajdą wiele ciekawych imprez i atrakcji a Katowice, jak co roku ponownie będą tętnić młodzieńczą energią.

Więcej aktualnych informacji znajdziemy na stronie wydarzenia oraz na Facebooku Juwenaliów  Śląskich.

Wstęp na wydarzenia organizowane w ramach Juwenaliów jest bezpłatny.