Debiutancki album Marty Bijan już w sklepach!

Marta Bijan ma trzy marzenia – wydać w swoim życiu płytę, książkę i zrobić film. Właśnie spełniła jedno z nich!

Marta Bijan – wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Urodziła się w Sosnowcu, wychowała w Czeladzi, dokąd wciąż wraca. Aktualnie zakochana w Warszawie. Kilka lat temu do sieci trafiła jej pierwsza piosenka pt. ,,Ciemno”, która zapoczątkowała całą serię balladowych utworów. W 2014 roku spróbowała swoich sił w programie ,X-Factor, gdzie zajęła drugie miejsce, w efekcie czego odpisała kontrakt z wytwórnią Sony Music Poland. Ma na koncie kilka oficjalnie wydanych singli i videoklipów, ze świetnymi wynikami odtworzeń na YT: ”Poza mną” (ZOBACZ KLIP), ”Mówiłeś” (ZOBACZ KLIP),  „Śpiąca królewna” (ZOBACZ KLIP), „Lot na Marsa” (ZOBACZ KLIPi), „Nasze miejsce” (ZOBACZ KLIP).

Autorski materiał Marty Bijan to muzyka nawiązująca do artystycznego popu, utrzymana w melancholijnej stylistyce. Dźwięki pianina, mroczne syntezatory, nostalgiczne teksty i pełny emocji wokal – oto, co może Wam zaoferować. Gdyby mogła, zamieszkałaby w kinie, gdzie spędza każdą wolną chwilę. Studiuje film w Warszawskiej Szkole Filmowej i obiecuje, że nakręci kiedyś dobry polski horror. Robi też zdjęcia, inspirowane właśnie filmami grozy. Czasem popełni jakiś wiersz czy opowiadanie. Ma trzy małe, ale nie proste marzenia – wydać w swoim życiu płytę, książkę i zrobić film.

W swojej debiutanckiej płycie Marta osobiście zwraca się do słuchacza, publikując specjalny list, w którym wyjaśnia charakter swoich utworów, podaje ich chronologię (powstawały 7 lat) i wyjaśnia tytuł płyty. Zapoznaj się z nią w samotności – radzi Artystka – przy zgaszonym świetle, a jeśli uda Ci się przebrnąć przez nią od początku do końca, wyjdź do ludzi, obejrzyj komedię i zapomnij o niej. Aż do następnego napadu melancholii.”

Tracklista  /  M E L A N C H O L I A

 1. ciemno
 2. milcząc
 3. poza mną
 4. szklany klosz
 5. chciałam
 6. mówiłeś
 7. acedia
 8. śpiąca królewna
 9. nie potrafię
 10. lot na marsa
 11. pod gołym piekłem
 12. nasze miejsce
 13. bonus track: poza mną (wersja akustyczna)