Już jest! Nowy album Reni Jusis „ĆMA” dostępny w sklepach i serwisach cyfrowych!

Reni Jusis przedstawia nowy, ultrataneczny album zatytułowany „ĆMA”, będący kontynuacją jej dotychczasowej elektro – popowej twórczości. To bardzo osobisty album, na którym, jak podkreśla sama artystka, długie frazy przeplatają szerokie brzmienia i dyskotekowe rytmy.

Na naszym nowym albumie „ĆMA” wspólnie ze Stendkiem staraliśmy się pokazać wiele odcieni muzyki klubowej i mimo wspólnego tanecznego mianownika, nie ograniczać do jednego stylu. Do pracy nad tekstami zaprosiłam tym razem oprócz Jacka Szymkiewicza z Pogodno, również Gabę Kulkę, oraz moją serdeczną przyjaciółkę Weronikę Lewandowską, z którą udało mi się wspólne napisać jeden z najważniejszych dla mnie ostatnio tekstów do kompozycji „Bez filtra”.- opisuje artystka.

Podobnie jak na poprzedniej płycie, za produkcję muzyczną w całości odpowiada Stendek, znany również jako założyciel trójmiejskiego projektu LASY. Sama artystka przyznaje, że oboje ze Stendkiem byli zainspirowani brzmieniami z pogranicza lat 80-tych i 90-tych, a po muzycznych poszukiwaniach na „BANG!” postanowili tym razem nawiązać do klasycznych form, przestrzennych harmonii i stricte dyskotekowych i housowych beatów.

Pierwszy singiel „Tyyyle miłości” (ZOBACZ KLIP) to elektropopowa kompozycja, która jest przykładem produkcji muzycznej na najwyższym poziomie, z której Reni Jusis słynie od początku swojej kariery.  Stendek, w aranżu dopracowanym w najmniejszym detalu, nawiązuje do brzmień z lat 80-tych i doskonale steruje dynamiką i dozuje napięcia.

Drugim singlem promującym „ĆMĘ” jest tytułowa kompozycja (ZOBACZ KLIP), która udanie łączy parkietowy puls i popową przebojowość z wyrafinowaną warstwą kompozycyjną i chwytliwą melodią. Jak opowiada artystka, to „historia o dziewczynie, nocnym motylu, którego przyciąga blask nocnych świateł miasta”.

Najbardziej poruszającą kompozycją na płycie jest utwór „Bez filtra”. To jedyna ballada na płycie. Z resztą tak melancholijne i dramatyczne w swej wymowie kawałki to rzadkość w twórczości Reni. Tym bardziej robi wrażenie i zapada w pamięć osobisty tekst, przejmująca melodia i minimalistyczny, przestrzenny aranż.

Zaproszenie do udziału w płycie przyjęło dwóch niezwykle ciekawych i oryginalnych polskich artystów, związanych nie tylko z muzyką, ale również i z filmem. W utworze „So Far” zaśpiewał gościnnie przedstawiciel trójmiejskiej sceny alternatywnej MajLo. Zaś w transowej kompozycji „Jeżeli porcelana to wyłącznie taka” poruszający wiersz Stanisława Barańczaka recytuje jeden z najzdolniejszych polskich aktorów młodego pokolenia, Jakub Gierszał. Ta nowoczesna adaptacja poezji to kontynuacja literackiego wątku, zapoczątkowanego w muzycznym opowiadaniu „Biletu wstępu” na płycie „BANG!”. Wiernych fanów z pewnością ucieszy wiadomość, że na nowym albumie Reni wraca do korzeni, czyli muzyki tanecznej w najlepszym wydaniu. Już w pierwszych dwóch singlach z nowej płyty publiczność odnajduje echa jej poprzednich, bardzo ważnych w jej karierze płyt: „Trans Misji” czy „Elektreniki”. Ikona polskiej sceny klubowej powraca z kolejną dynamiczną i dyskotekową płytą, której będzie towarzyszyła jesienna trasa koncertowa, w oprawie i z kostiumami zaprojektowanymi przez duet Paprocki & Brzozowski.

TRASA 2018 Promująca Album „ĆMA”:

  • 5.10 Lublin / Radio Lublin
  • 7.10 Kraków / ZetPeTe
  • 12.10 Koszalin / CK 105
  • 19.10 Warszawa / Metropolis
  • 28.10 Wrocław / Stara Piwnica
  • 16.11 Poznań / Blue Note
  • 24.11 Gdańsk / Żak