Dom to drugi singiel zapowiadający płytę zespołu OCN Demon i Karzeł

OCN Demon i Karzeł okladka

„O chwilach w których godzinami drenowałem wzrokiem horyzont. O ucieczkach w poszukiwaniu samego siebie i o przytłaczającym zagubieniu. Najprościej i w sposób bezwarunkowo szczery. Ciężko to wszystko było oddać słowem, jeszcze ciężej muzyką a co dopiero obrazem. Dlatego musieliśmy udać się na skraj Świata. Tylko tam to mogło się jakoś zlepić w całość. Zlepiło się.” – opowiada utworze Maciej Wasio, lider zespołu.

Na potrzeby klipu, zespół udał się aż na północny kraniec Danii. Przestrzenie i surowość Morza Północnego stworzyły tło zarówno do piosenki „Dom” jak i całej wizualnej strony płyty „Demon i karzeł”, której premiera odbędzie się 25 września 2015 r.

Zespół OCN powstał w 2012 roku na fundamentach formacji Ocean. Pierwszy album grupy – „Waterfall”, wyprodukował laureat Grammy, Vance Powell (min. The White Stripes, The Raconteurs, Kings Of Leon, The Dead Weather). Tytułowy utwór z płyty dotarł na pierwsze miejsca rockowych list przebojów a kolejny singiel, „The First Cut” szybko powtórzył wynik poprzednika. Promując płytę, OCN pojawił się zarówno na festiwalach zagranicznych ( min. Reeperbahn Festival w Hamburgu czy Sziget Festival w Budapeszcie), jak i na najważniejszych festiwalach polskich (min. Jarocin Festiwal, Union of Rock Festival w Węgorzewie, Ursynalia Festival, Orange Warsaw Festival).  Obecnie OCN tworzą Maciek Wasio – wokal, gitara, Michał Kaleciński – bas, wokal, Radek Owczarz – bębny