Drugi singiel w ramach akcji Fonobo Mixer! Faustyna Maciejczuk i Hela prezentują utwór „Dzień za dniem”

FONOBO Label odkrywa kolejne karty swojej nowej akcji MIXER i prezentuje drugi singiel! Dziś światło dzienne ujrzał wspólny kawałek Faustyny Maciejczuk i Heli. “Dzień za dniem” już teraz można znaleźć we wszystkich serwisach cyfrowych oraz na kanale YouTube wydawcy.

MIXER to nowy projekt FONOBO Label, który ma na celu promocję młodych twórców. Inicjatywa skupia się na aspektach autorskich i polega na “mixowaniu” artystów i łączeniu ich w duetu. Każda z powstałych par otrzymała luźny brief, na podstawie którego wspólnie tworzyła teksty i kompozycje. Wczoraj odbyła się premiera pierwszego z numerów – wzruszającego singla “Sam na sam” autorstwa Poli Chobot & Adama Barana oraz Magdy Kluz, a dziś przyszła kolej na kolejny muzyczny duet!

Jako drugie swój “mixerowy” singiel prezentują Hela oraz Faustyna Maciejczuk, które wspólnie stworzyły pełen emocji numer “Dzień za dniem”. Obie artystki razem pracowały nad tekstem oraz kompozycją, a za produkcję kawałka odpowiada Kuba Krupski.

Tak jak w przypadku singla “Sam na sam”, utworu “Dzień za dniem” słuchać można w dwóch wersjach. Nagranie studyjne dostępne jest we wszystkich serwisach cyfrowych, a na kanale FONOBO Label na YouTube zostało udostępnione wideo z klimatycznej live sesji.

“Dzień za dniem” jest drugą odsłoną pierwszej edycji akcji MIXER. Ostatni singiel, który powstał w ramach projektu stworzył Kamil Kempiński w duecie z Moniką Kowalczyk. Jego premiera odbędzie się już jutro!

W pierwszej odsłonie MIXERA udział wzięli wyłącznie artyści związani z FONOBO Label. Organizatorzy jednak zapowiadają, że do kolejnych edycji projektu zapraszają również artystów, wydających pod szyldem innych wytwórni muzycznych.

Faustyna Maciejczuk – buntowniczka z wyboru, od zawsze poszukuje w muzyce ekspresji i nie daje się zaszufladkować, równocześnie będąc poukładaną osobą. Artystka jest zarówno autorką tekstów, jak i muzyki. Lawiruje między gatunkami z pogranicza muzyki alternatywnej, poszukując własnego artystycznego wyrazu w niezależny sposób. W marcu 2021 roku wydała EP „Przebudzenie”, w której dźwiękami synth-popu apeluje, by żyć i napełniać się dziecięcą energią oraz ciekawością świata.  

Hela – niezwykle utalentowana songwriterka i wokalistka okrzyknięta nadzieją polskiej sceny pop! Po wielu latach spędzonych w szkole muzycznej sięgnęła po gitarę i zaczęła pisać własne piosenki. Zadebiutowała w 2020 roku utworem “Jedną Nogą”, którym podbiła serca słuchaczy. Rok później we współpracy z FONOBO Label wydała EPkę „Na swój kształt”, na której znajdziemy kompozycje będące idealnie wyważonym miksem folkowych inspiracji z popowym brzmieniem i delikatnym wokalem.