Fall Out Boy: które utwory warto przesłuchać przed koncertem?

Koncert Fall Out Boy na warszawskim Torwarze zbliża się wielkimi krokami. Amerykańska grupa wystąpi w Polsce 17 października 2023 r. W związku z tym przygotowaliśmy listę piosenek, które warto znać przed koncertem.

We Didn’t Start The Fire

Cover utworu autorstwa Billy’ego Joela podnosi kwestie zajmujące ludzi żyjących w XXI wieku. To nie tylko nowe wokale, ale także odświeżony tekst, dopasowany do problemów i kontrowersji ostatnich lat. Piosenka od razu stała się popularna na TikToku. Naszym zdaniem – utwór zasługuje na uwagę właśnie ze względu na tekst dopasowany do współczesnych czasów.

My Songs Know What You Did In The Dark

Cudowna wokalnie, genialna tekstowo, mroczna, wciągająca, dodająca pewności siebie. Choć premiera singla miała miejsce ponad 10 lat temu, to odnoszę wrażenie, że utwór się nie zestarzał. Dalej przyprawia o ciarki na ciele, a wersja z Taylor Swift to jeden z najlepszych wykonów wszechczasów. Warto przesłuchać przed koncertem, żeby dać się porwać na żywo.

The Kids Aren’t Alright

Słodko-gorzkie podsumowanie lat nastoletnich, które dla wielu osób są jednymi z najtrudniejszych w życiu. Może być traktowane nostalgicznie lub jako drogowskaz uwzględniający błędy, których lepiej nie popełniać. W tle wybrzmiewa powtarzana prawda: dzieci nie są w porządku.

Dance, Dance

Dance, dance to utwór, od którego wiele osób rozpoczęło swoją przygodę z Fall Out Boy. Dla mnie również był to pierwszy poznany singiel zespołu. Przypomina mi czasy, w których nie rozumiało się tekstu, więc cała fascynacja bazowała na melodii. Potem poznawało się słowa i okazywało się, że to piosenka nie do końca do tańczenia. Tak właśnie było z Dance, dance. Lata minęły, a fascynacja pozostała.

Thnks fr th Mmrs

Poszukujecie piosenki idealnej do pocieszenia złamanego serca? Thnks fr th Mmrs to zdecydowanie dobry wybór. Osobiście kojarzy mi się z nastoletnimi złamanym sercem. Nie możemy zapomnieć, że w teledysku wystąpiła Kim Kardashian, co znacząco podwyższa historyczne znaczenie popkulturowe tego utworu.

I Don’t Care

Kolejna piosenka kojarząca się z okresem nastoletniego buntu. Ile razy miałam w głowie ten utwór po kłótni ze znajomymi – wiem tylko ja. Cudowne do prowadzenia samochodu czy treningu sportowego, ale też do resetu głowy.

Young Volcanoes

„Młode wulkany” to dla odmiany piosenka motywująca, pogodna, optymistyczna. Przyjemnie się jej słucha w każdych warunkach, jednak szczególnie wtedy, gdy pragniemy poczucia wspólnoty. Fall Out Boy dają do zrozumienia, że wszyscy jesteśmy wspólnotą, co może motywować do podejmowania ryzyka.

Immortals

Piosenka nagrana na potrzeby filmu „Big Hero 6”, jednak spokojnie mogłaby stanowić podstawę pełnoprawnego albumu Fall Out Boy. Znowu utwór z kategorii budujących, motywujących do działania. Bardzo przyjemny do tańczenia z odkurzaczem czy jazdy samochodem bez celu.


Centuries

Na uwagę w Centuries zasługuje przede wszystkim teledysk. Fantastyczne nawiązania do czasów Rzymu i pierwszych katolików, Święty Piotr, gladiatorzy, Goliat. Muzycznie, tekstowo – światowa klasa. Dobrze jest znać przed koncertem, żeby śpiewać na całe gardło.

American Beauty/American Psycho

Kończymy mocno. American Beauty/American Psycho to jeden z moich ulubionych utworów Fall Out Boy. Podoba mi się zarówno nieco przerażający teledysk, jak i energia bijąca z piosenki. To moje top 1 gdy chodzi o dodanie sobie mocy sprawczej.

 

Fall Out Boy wystąpią na Torwarze 17 października 2023 r. Organizatorem koncertu jest agencja Foure.Pl.