Feduk i Sitek we wspólnym kawałku!

Feduk, autor „Rozovoye Vino” – największego rosyjskojęzycznego hitu zeszłego lata – zaprosił do współpracy wrocławskiego rapera Sitka. Jej efektem jest nowa, przygotowana specjalnie dla polskiej publiczności wersja utworu „Moryak”. Możemy zdradzić, że to dopiero początek tej polsko-rosyjskiej współpracy.

Czy nowa wersja „Moryaka” powtórzy sukces „Rozovoye Vino”? Utwór ten został odsłuchany w serwisach streamingowych niemalże 30 milionów razy, a teledysk w serwisie YouTube doczekał się jak dotąd 214 milionów wyświetleń.

Feduk, nazywany „rosyjskim Drake’em”, rozpoczął swoją karierę w 2010 roku. W 2013 nagrał utwór, który stał się motywem przewodnim filmu „Kibolski świat”. Piosenka „Rozovoye Vino”, która ukazała się w 2017 roku, to bez wątpienia największy rosyjskojęzyczny hit od czasów „Nas nie dogoniat” t.A.T.u., które w 2001 nucono na całym świecie.

Sitek to wrocławski raper, który swoją przygodę z muzyką zaczął w 2003 roku. Swój pierwszy zespół – TWL (Terror w Liryce) – tworzył ze swoim przyjacielem Poterą. W 2009 Sitek pokazał się w singlu „Czyja jest gra” udowadniając, że jest jednym z najbardziej utalentowanych raperów w Polsce. Przed legalnym debiutem wydał kilkanaście bardzo dobrze przyjętych utworów. Gościnnie udzielił się m.in. na albumach takich artystów jak donGuralesko, Donatan & Cleo, Chada, Quebonafide, White House.

Solowy album Sitka „Wielkie sny” miał swoją premierę w 2016 roku. Niemalże z miejsca wyprzedał się cały limitowany nakład krążka. Płyta zadebiutowała na piątym miejscu listy OLiS. Album zdobył status platynowej płyty, a singiel „Chcemy być wyżej” pokrył się poczwórną platyną. Artyście została przyznana nagroda Debiut roku 2016 serwisu Glamrap, a także nominacja do tytułu polskiego artysty roku 2016 w plebiscycie WuDoo i Hip-hop.