FINAŁ AKCJI FONOBO MIXER! KAMIL KEMPIŃSKI I MONIKA KOWALCZYK PREZENTUJĄ SINGIEL “PIEGI”

FONOBO Label zamyka pierwszą edycję akcji FONOBO MIXER w doskonałym stylu! Ostatnim singlem, który powstał w ramach projektu jest numer “Piegi” autorstwa Kamila Kempińskiego i Moniki Kowalczyk. Piosenka już teraz dostępna jest w serwisach streamingowych oraz na kanale YouTube wydawcy.

Pierwsza edycja akcji FONOBO MIXER dobiega końca. W ramach projektu powstały trzy wyjątkowe numery – “Sam na sam” autorstwa Poli Chobot & Adama Barana oraz Magdy Kluz, piosenka “Dzień za dniem” stworzona przez duet Faustyna Maciejczuk Hela, a już dziś swoją premierę ma ostatni z kawałków.

MIXER to nowy projekt FONOBO Label, który ma na celu promocję młodych twórców. Inicjatywa skupia się na aspektach autorskich i polega na “mixowaniu” artystów i łączeniu ich w duetu. Każda z powstałych par otrzymała luźny brief, na podstawie którego wspólnie tworzyła teksty i kompozycje.

Ostatnim kawałkiem promującym akcję jest utwór “Piegi”. Numer powstał dzięki współpracy Kamila Kempińskiego i Moniki Kowalczyk. Artyści zamykają projekt nostalgiczną kompozycją, za której produkcję odpowiada Kuba Krupski.

Tytułowe piegi blakną tak jak wspomnienia z ubiegłego lata. To metafora letniej wakacyjnej miłości, która nie przetrwa do następnego sezonu. Skutek romansu ze słońcem, który musiał się skończyć wraz z przyjściem chłodniejszych miesięcy.

Takimi słowami duet opisuje piosenkę

Kawałka “Piegi” można słuchać w dwóch wersjach. Nagranie studyjne dostępne jest we wszystkich serwisach cyfrowych, a na kanale FONOBO Label na YouTube zostało udostępnione wideo z klimatycznej live sesji.

W pierwszej odsłonie MIXERA udział wzięli wyłącznie artyści związani z FONOBO Label. Organizatorzy jednak zapowiadają, że do kolejnych edycji projektu zapraszają również artystów, wydających pod szyldem innych wytwórni muzycznych.

Kamil Kempiński to pochodzący z Bydgoszczy student weterynarii. Jego przygoda z muzyką zaczęła się trzy lata temu, gdy spontanicznie stworzył swój pierwszy utwór. Początkowo został on schowany do szuflady, ale młody artysta w końcu zdecydował się podzielić nim ze światem. Wszystkie jego teksty są osobistą formą wyrzucania z siebie emocji. Swoją twórczość traktuje jak własny pamiętnik, a każdy utwór jak pojedynczy wpis. Wszystkie słowa płyną prosto z jego serca.

Monika Kowalczyk – wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, gitarzystka. Laureatka ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali muzycznych. Jej twórczość to szczere, polskie teksty obudowane alternatywnym popem. Łagodność i siła, melancholia i światło w towarzystwie kosmicznych efektów gitarowych i ciepłych brzmień ukulele. Wokalnie bywa porównywana do Elli Eyre i Martyny Jakubowicz, muzycznie do Florence + The Machine, jednej ze swoich ulubionych artystek.