Mad-Music.pl

Francuska, muzyczna rewelacja: RIDSA!

Słuchając jego utworów na myśl mogą przyjść Stromae czy Willy William. Jednak RIDSA – prezentuje swój niepowtarzalny styl, napędzany jego talentem i wyobraźnią. Sprawdźcie „Je M’en Fous” najnowszy singiel młodego wokalisty, prawdziwej muzycznej rewelacji! Klip do utworu ma ponad 20 mln wyświetleń!

„Urodziłem się we francuskim mieście Orlean. Mój ojciec słuchał dużo jazzu i bluesa. Na głośnikach królowali John Lee Hooker i Ray Charles. Moja mama chętniej wybierała Alain Souchon i Jean-Jacques Goldman. Wychowałem się na tych wszystkich imponujących muzykach i ich niesamowitej twórczości. Już od 16 roku życia tworzyłem własne nagrania. Dzięki temu czułem się lepiej, traktowałem to jako swoistą terapię. Pewnego wieczoru, słuchając instrumentalnych wersji moich kawałków, kolega namówił mnie, by dołożyć do nich głos. I tak się zaczęło” – opowiada muzyk.

Polubienia pierwszych zamieszczonych w Internecie utworów mnożyły się z dnia na dzień. 100. 1000. 10 000. 100 000. 1 000 000… Milion polubień na YouTube dla chłopaka znikąd, a do tego samouka to było coś!

Od premiery debiutanckiego utworu „L’amour n’est pas dead” w 2011r. minęło sześć lat. „Lajków” wciąż  przybywa: „Amour sans fin” 6 milionów otworzeń,  „Je M’en Fous” 20 milionów, „Pardon” 47 milionów, „La C’est Die” 66 milionów… Codzienne życie chłopaka trzymającego się dotychczas na uboczu odwróciło się do góry nogami.

„Początkowo wiele osób twierdziło, że potrafię pisać i śpiewać jedynie o miłości. Dzięki „La c’est die” udowodniłem, że to nieprawda. Zamieściłem fragmenty nowej muzyki na Snapchacie, na które dostałem całe mnóstwo pozytywnych opinii za pośrednictwem Twittera i Facebooka. Ludzie chcieli więcej. Bardzo sobie cenię ten rodzaj interakcji. Uwielbiam wiedzieć, co ludzie sądzą o mojej muzyce. Kluczowa jest dla mnie potrzeba dzielenia” – dodaje.

Jednym z najcenniejszych talentów muzyka, jest zdolność uchwycenia sedna w kilku słowach. Każdy może odnaleźć siebie w jego tekstach, które opowiadają o uniwersalnych życiowych prawdach. Taki talent nie zdarza się często, co muzyk umiejętnie podkreśla prostymi melodiami. Przy ich tworzeniu RIDSA nie musi czerpać inspiracji od innych, bazując jedynie na swojej płodnej wyobraźni. W tym leży klucz do sukcesu wokalisty. 26-letni muzyk ma przed sobą całe życie i świetlaną karierę. Dziś, jest na nią nareszcie gotowy!

Piotr Michalik

Piotr Michalik

Założyciel, wydawca i redaktor naczelny portalu Mad-Music.pl. Interesuje się muzyką, grafiką komputerową i mediami. ♥Rihanna Navy ♥ Fan muzyki EDM. Inspiracje czerpie głównie z dźwięków.

Brak komentarzy

Polub nas!

Reklama

Polecamy

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Reklama