GO AHEAD OGŁASZA LATE SUMMER FESTIVAL!

Agencja Go Ahead dziś rano przedstawiła nam nowy projekt, jakim jest Late Summer Festival w Poznaniu. Pomysł powstał w celu wzbogacenia letniej oferty muzycznej i ma ze Spring Breakiem tworzyć klamrę – Spring Break otwiera sezon festiwalowy w Polsce, a Late Summer ma go zamykać. Koncertybędą miały miejsce na dwóch scenach położonych na mecie toru nad Jeziorem Maltańskim. Organizator postanowił nadać poznańskiej Malcie większe znaczenie kulturowe – jak dotąd z miejsca korzystał Malta Festival, odbywały się tam koncerty z cyklu Miejskie Granie, a także sporadycznie inne imprezy. Tegoroczna edycja ma tylko jeden dzień, ale jeżeli projekt spotka się z dużym zainteresowaniem, być może w następnych latach będzie trwać dłużej. 

W czasie pierwszej edycji wystąpi ośmioro wykonawców. Headlinerem festiwalu będzie TOM ODELL

Niezwykle utalentowany brytyjski muzyk wydał do tej pory dwa albumy „Long Way Down” w 2013 i „Wrong Crowd” w 2016. W połowie tego roku ma ukazać się jego trzecia płyta. Delikatny głos Toma i dźwięki fortepianu na pewno stworzą idealną całość ze scenerią festiwalu. Tom uwielbia Polskę, w ciągu ostatnich trzech lat będzie to jego piąty koncert w naszym kraju. 

Na festiwalu będziemy mogli podziwiać także KATARZYNĘ NOSOWSKĄ w nieco innej niż do tej pory odsłonie. Artystka pracuje aktualnie nad solowym albumem, który będzie nasycony elektroniką. Nad powstawaniem nowej płyty czuwa Michał „Fox” Król, który współpracował z Marią Peszek, czy Natalią Nykiel. Przedsmak tego co usłyszymy od Nosowskiej na festiwalu możemy podziwiać w wydanym niedawno singlu „Ja pas!”. 

Nad Maltą usłyszymy także legendarne MUCHY, które powróciły po kilkuletniej przerwie. Ich pierwszy od dłuższego czasu występ mogliśmy podziwiać na tegorocznej edycji Spring Break’a.

Na Late Summer Festival nie zabraknie też młodych i zdolnych wokalistek! Usłyszymy MERY SPOLSKY i DARIĘ ZAWIAŁOW.

Mery znana jest ze swoich kontrowersyjnych tekstów, fantazyjnych melodii okraszonych brzmieniem syntezatora i gitary, a także z dumnego noszenia ubrań w paski. W zeszłym roku ukazał się jej debiutancki album „Miło Było Pana Poznać”. Jej występy to prawdziwa petarda!

 Daria podbiła scenę muzyczną piosenką „Malinowy Chruśniak”. Zawiałow gra mieszankę popu i rocka z bardzo poetyckimi tekstami. Jej kariera rozwinęła się w błyskawicznym tempie. Wyprzedała większość koncertów z trasy klubowej i wystąpiła na największych festiwalach muzycznych w Polsce. W tym roku otrzymała aż dwa Fryderyki – za alternatywny album i debiut roku.

Na scenie zobaczymy także RALPHA KAMINSKIEGO, który tworzy ambitny pop w świetnych aranżacjach. Jego koncerty to nie tylko muzyka, ale i show pełne tańca i brokatu. W 2016 roku wydał swój pierwszy album „Morze”, który odniósł w Polsce spory sukces. W tym roku postawił na współpracę z innymi muzykami – możemy go usłyszeć między innymi na nowym albumie Flirtini w utworze 'Melancholia”. Niedawno powstał też kawałek „Najlepsze Najgorsze Wakacje” nagrany z Holakiem. Ralph pojawi się również na nadchodzącej płycie projektu Albo Inaczej.

Przedstawicielem rapu na festiwalu będzie KAMIL PIVOT. Tworzy już blisko 10 lat, jednak na dobre zaistniał na scenie muzycznej w zeszłym roku za sprawą albumu „Tato Hemingway”. Jego kompozycje bogate w soczyste bity opowiadają głównie o wartości jaką jest rodzina, o własnych przeżyciach jako ojca trójki dzieci i mieszkańca Warszawy.

Na scenie zobaczymy też PEPE, który zaserwuje nam porządną dawkę spokojnej elektroniki. Muzyk zapowiedział wydanie w tym roku debiutanckiego albumu.