Edison Festival – taste the music!

Edison Festival – taste the music na mapie koncertowej pojawi się po raz pierwszy w te wakacje. Podczas dwóch dni w Baranowie, na świeżym powietrzu, usłyszymy zarówno najpopularniejszych rodzimych muzyków, ale także tych stawiających pierwsze kroki na scenie.

21 i 22 lipca nad Jeziorem Kierskim oprócz wysmakowanych dźwięków polskich przebojów będzie można skosztować najróżniejszych posiłków w formie street food, które posłużą za świetną alternatywę dla tradycyjnego obiadu – a są już stałym punktem festiwalów. Dodatkowo, nie zabraknie strefy dla dzieci, by całe rodziny mogły doświadczyć muzycznych wrażeń.

Bilety jednodniowe w cenie 59 zł i dwudniowe w cenie 79 zł trafiły już do sprzedaży.


Ania Dąbrowska (21 lipca):

To niekwestionowana wyjadaczka polskiej sceny muzycznej – tworzy od 2004 roku, a każdy z jej sześciu albumów pokrył się platyną. Uniwersalne przeboje szybko znalazły uznanie wśród słuchaczy, zarówno radiowych jak i tych bardziej wymagających. Jej talent docenia całe środowisko muzyczne, bo teksty jej autorstwa znaleźć można m.in. w twórczości Maryli Rodowicz czy Beaty Kozidrak. W swojej karierze zdobyła aż 9 Fryderyków i ponad 30 nominacji.


Bovska (21 lipca):

Głośny debiut z 2016 roku przyniósł jej niesamowity rozgłos – krążek wyprzedał się na dwa dni po premierze, a utwory z niego regularnie wykorzystywano w serialu Druga Szansa. Jako jedyny muzyk z Europy wystąpiła na japońskim festiwalu Shimokitazawa Sound Cruising, a oprócz tego zagrała na najważniejszych festiwalach w kraju (Open’er, Orange Warsaw). Obecny rok również zaczęła z przytupem: nominacją do Fryderyków i singlem, który grał główną rolę w jednej z popularniejszych komedii romantycznych.


Kasia Lins (22 lipca):

Jeden z głośniejszych debiutów – i choć wydany już w lutym śmiało nazywany jest albumem roku. Nie zebrał właściwie żadnej negatywnej opinii, ani ze strony krytyków ani odbiorców. Singiel promujący wydawnictwo wsparło mnóstwo gwiazd polskiej sceny muzycznej, m.in. Ralph Kaminski, Bela Komoszyńska, Piotr Rogucki. Obecny rok zapowiada się dla niej wyśmienicie, bo oprócz koncertów promujących debiutancki longplay, wystąpi m.in. na debiutach w Opolu.


Kortez (22 lipca):

Pojawił się w jednym z programów telewizyjnych typu talent show, gdzie szybko został zauważony pomimo porażki. Trzy lata temu wydał debiutancką EP–kę, dzięki której jego życie przewróciło się do góry nogami. Został jednym z najlepiej sprzedających się muzyków od kilku lat, a bilety na jego koncerty wyprzedają się w zaskakującym tempie. Intymny zbiór o miłości i jego braku został doceniony przez słuchaczy i pokrył się podwójną platyną. Najnowsze wydawnictwo już pokryło się platyną i zostało najlepiej sprzedającym się albumem ubiegłego roku.


Lor (22 lipca):

Twórczość tych nastolatek to klimatyczna opowieść oparta na brzmieniu skrzypiec i pianina – któremu towarzyszy subtelny, ujmujący wokal. W listopadzie premierę miał najnowszy singiel zespołu, a dziewczyny nie zwalniają tempa – po występach na Orange Warsaw Festival, OFFie czy Spring Breaku kontynuują pracę nad swoją twórczością.


Rosalie.:

Drugi najgłośniejszy album tego roku należy do Rosalie., która udowodniła, że w Polsce można robić r&b na wysokim poziomie. Nim wydała debiutancką EP–kę miała na koncie występy na Open’erze i Spring Breaku, dzięki czemu podjęła współpracę z Alkopoligamia.com. Wydany w styczniu pierwszy longplay to zbiór wspomnień, na którym pojawiło się dziesięciu czołowych producentów – wyjątkowo spójne wydawnictwo przyniosło jej nominację do Fryderyków i wygraną w plebiscycie Sanki 2018 (polskim odpowiedniku BBC Sound Of).


Więcej:

Edison Festival na Facebooku

Bilety