Grupa Mgły wypuściła kolejny klip!

Projekt wytwórni Kayax, My Name Is New, ma już pierwsze perły na swoim koncie. Mowa o grupie Mgły. Ich najnowszy klip, „Rzeka”, właśnie ujrzał światło dzienne.

„Rzeka” to trzeci singiel zespołu Mgły. W odróżnieniu do opublikowanych dotychczas „Czekam na Lato” i  „Bałtyku”, grupa prezentuje się w bardziej dynamicznej odsłonie – w końcu Rzeka, jak na rzekę przystało – bywa wartka, zwodnicza i pełna meandrów. Do utworu powstał zaskakujący ideoklip, który wyreżyserował twórca filmów animowanych – Tomek Głodek. Film jest nieco surrealistyczny, w swej konwencji nawiązuje do filmów sci-fi z ery kaset VHS. Opowiada historię dziewczyny próbującej opuścić planetę, na której rozbiła się pojazdem kosmicznym. Echa filozoficznego tekstu utworu naleźć można w obrazie, który w metaforyczny sposób traktuje o przemijaniu, konfrontacji z przeszłością, samotności oraz o zaufaniu losowi i oddaniu się jego nurtowi.

Mgły są tajemnicą, Mgły są melancholią. Z jednej strony zawieszone nad ziemią, z drugiej czasem tuż pod niebem. Zespół powstał w 2014 w Warszawie z inicjatywy Ewy Wyszyńskiej i Piotra Grudzińskiego, którzy następnie zaprosili do współpracy zaprzyjaźnionych muzyków. Muzycy pracują nad debiutanckim albumem, który określić można jako alternatywny, melancholijny pop. Członkowie grupy wywodzą się z różnych stylistyk, ale łączy ich fascynacja dźwiękami pełnymi tajemnic. Niejednoznaczne są również teksty wokalistki Ewy Wyszyńskiej, opowiadające często o tęsknocie za czymś nieznanym. W 2017 r. zespół opublikował swój pierwszy teledysk do utworu “Czekam na lato”. Kilka miesięcy później ukazał się drugi klip do utworu “Bałtyk”. Bałtyk z powodzeniem zadebiutował na Liście Przebojów Radia Rzeszów (1 miejsce), a potem zagościł na liście TOP 20 Radia Plus Gryfice i kultowej Liście Programu Trzeciego Marka Niedźwieckiego.