HALESTORM DLA POCZĄTKUJĄCYCH, CZYLI KILKA CIEKAWOSTEK O ZESPOLE

Już 24 czerwca w warszawskiej Progresji będziemy mieli okazję zobaczyć zespół Halestorm. Grupa będzie promowała wydany w 2018 roku album „Vicious”. Z tej okazji zebraliśmy o nich kilka ciekawostek. Zapraszamy do lektury!

1. Grupa Halestorm pochodzi z USA, a dokładnie z Red Lion w stanie Pennsylwania. Założycielami zespołu jest rodzeństwo: gitarzystka i wokalistka Elizabeth „Lzzy” Hale oraz jej brat – perkusista Arejay Hale.

2. Mają na swoim koncie cztery albumy długogrające. Pierwszy zatytułowany po prostu „Halestorm” został wydany 28 kwietnia 2009 roku. Kolejnym wydawnictwem było „The Strange Case Of…” z 10 kwietnia 2012 roku. Trzeci krążek „Into the Wild Life” pojawił się 3 kwietnia 2015 roku. Kwietniowa rutyna została przełamana 27 lipca 2018, kiedy to na sklepowe półki trafił ostatni album Halestorm „Vicious”.

3. Rodzeństwo Hale tworzy muzykę oraz występuje od 1997 roku, kiedy mieli po 10 i 13 lat. Lzzy zaczęła uczyć się gry na pianinie w wieku 5-ciu lat, później przerzuciła się na keytar. Naukę gry na gitarze rozpoczęła w wieku 16 lat. Pierwszą EP-kę nagrali w 1999 roku, zatytułowana jest „Don’t Mess With the Time Man”.

4. Halestorm to bardziej rodzinna grupa niż mogłoby się wydawać. Na początku istnienia oprócz rodzeństwa w zespole był również ich ojciec – Roger Hale (grał na gitarze basowej) oraz matka – Beth Hale (była managerem oraz zajmowała się PR-em). Obecnie w grupie funkcję basisty pełni Josh Smith, a drugiego gitarzysty Joe Hottinger.

5. W swoim początkowym okresie Halestorm grywali w barach i mieli specjalny słoik, do którego publika wrzucała im drobne, które grupa zazwyczaj przeznaczała na benzynę. W wywiadzie dla Kerrang! Lzzy wspomninała, że zazwyczaj w słoiku lądowało najwięcej, gdy grali balladę „Rose In December”. Zdarzyło im się uzbierać nawet 250 dolarów.

6. Halestorm są znani ze swoich długich tras koncertowych. Potrafią zagrać nawet 250 występów w jednym roku!

7. 5 grudnia 2012 roku podczas występu w Majestic Theater w Madison, tuż przed tym, jak Lzzy miała zacząć grać balladę „Break In”, gitarzysta Joe Hottinger podbiegł do niej i przekazał wiadomość, że piosenka „Love Bites…(So Do I)” została nominowana do nagrody Grammy w kategorii „Najlepszy występ Hard Rock/Metal”. Arejay spytał przez mikrofon co się właśnie wydarzyło, a Lzzy powtórzyła przed całą publicznością dobrą nowinę, wywołując burzę oklasków i innych wyrazów uznania. 10-ego lutego 2013 Halestorm wygrało tą nagrodę, stając się jednocześnie pierwszym zespołem z kobietą na wokalu, który zdobył statuetkę w tej kategorii.

8. Pozostawanie autentyczną i szczerą jest dla Lzzy bardzo ważne. 11 października 2014 roku napisała na swoim oficjalnym Twitterze, że jest biseksualna.

9. Lzzy ma dwa modele gitar firmy Gibson z serii Explorer sygnowane swoim nazwiskiem. Noszą one nazwy „Alphine White” i „Lzzy Hale Explorer Dark”.

10. Zapytana przez Noisecreep o pozamuzyczne zaintresowania Lzzy odpowiedziała, że lubi szyć ubrania oraz robić biżuterię. Wiele ze swoich strojów przerabiała i ozdabiała własnoręcznie. Ma nawet swoją markę odzieżowo-biżuteryjną, Scissor Happy by Lzzy Hale. Kliknijcie, by przenieść się do sklepu internetowego marki TUTAJ

11. Pod koniec 2014 roku Arejay poślubił Jessie Covets, wokalistkę i gitarzystkę zespołu True Violent. Ceremonia miała miejsce w Las Vegas, a jednym ze świadków była Stephanie Taylor, żona Corey’a Taylora, frontmana grupy Slipknot.

12. Lzzy i Joe Hottinger uwielbiają wędkować. Nawet w trasy koncertowe zabierają ze sobą sprzęt wędkarski.

13. Okazuje się, że Arejay jest strasznie… śpóźnialski. Grupa twierdzi, że nigdy nie wiedzą, gdzie jest, dopóki nie pojawi się na scenie lub na próbie.

14. W rozmowie z australijskim Keen Eye 4 Concerts w lutym 2019 Lzzy przyznała, że nigdy nie przystąpiła do testu na prawo jazdy.

15. O najnowszym albumie grupy Lzzy powiedziała w jednym z wywiadów, że głównym tematem w tekstach jest bycie autentycznym i szczerym w stosunku do samego siebie, nie tylko jeśli chodzi o przetrwanie, ale pokonywanie wszystkich przeciwności, które stają na drodze.