Hela wydała debiutancką EP-kę! Minialbum “Na swój kształt” już dostępny!

W piątek (01.10.2021) swoją premierę miała debiutancka EP-ka Heli zatytułowana “Na swój kształt”. Minialbum wydany został nakładem FONOBO Label i już teraz dostępny jest w serwisach streamingowych. Nowe wydawnictwo artystki promuje singiel “Jak film”. 

Debiutancka epka Heli to charakterystyczna dla artystki muzyka z pogranicza indie-folku i folk-popu. Znalazły się na niej utwory, którymi młoda wokalistka podbiła serca słuchaczy – „Jedną nogą”, „Na opał” i „Na swój kształt”, a także dwie zupełnie nowe piosenki – singiel “Jak film” i kawałek “Wiosną”. Wszystkie kompozycje są idealnie wyważonym miksem folkowych inspiracji z popowym brzmieniem i delikatnym wokalem Heli. Minialbum „Na swój kształt” artystka opisuje słowami:

Tak jak w moim życiu jest ciągła zmiana, krążenie i kontrasty, tak jest też na mojej EP-ce. Krąże i przepływam pomiędzy stylami, myślami, uczuciami. Zmieniam swój kształt – jak woda, jak pory roku. Są to moje pierwsze dźwięki, słowa i robię to NA SWÓJ KSZTAŁT, bo poczułam zew, to ten moment. W mojej duszy i sercu gra folk, ale moje ciało tańczy. 

EP-ka „Na swój kształt” wydana została nakładem wytwórni FONOBO Label. Autorką wszystkich kompozycji i tekstów jest Hela, a za produkcję odpowiada Mateusz Hulbój. W nagraniach minialbumu udział wzięli Maciej Hubczak (perkusja), Lesław Matecki (gitary) i Wawrzyniec Topa (bas). Wszystkich utworów już teraz można słuchać w serwisach cyfrowych, a od przyszłego piątku płyta będzie dostępna również w wersji fizycznej. 

Hela – kim jest?

Hela to wrażliwa i utalentowana artystka tworząca muzykę z pogranicza indie-folku i folk-popu. Po wielu latach spędzonych w szkole muzycznej i doskonalenia warsztatu sięgnęła po gitarę i zaczęła pisać własne piosenki. Podobnie jak w debiutanckim singlu, jedną nogą jest w Londynie, gdzie studiuje songwriting, a drugą w Warszawie, skąd pochodzi i gdzie najchętniej tworzy swoją muzykę. Szlify zbierała w prestiżowej brytyjskiej szkole o profilu muzycznym BIMM, którą ukończyli m.in. James Bay i George Ezra. Od samego początku związana z wytwórnią FONOBO Label.