Mad-Music.pl

“Helsinki” już w całej Polsce!

Dwa lata po głośnym i owocnym debiucie, Daria Zawiałow wraca na sklepowe półki – światło dzienne ujrzało właśnie drugie wydawnictwo wokalistki o nietypowym tytule Helsinki, a singiel promujący album w serwisach streamingowych odtworzony został ponad milion razy!

Helsinki są bajkową krainą mojej wyobraźni. Miejscem tajemniczym, magicznym, niedopowiedzianym, humorystycznym, filozoficznym. I wszystkim po trochu – kojarzą mi się z miastem skutym lodem, ale też z jednym z najbardziej zielonych, otoczonych gęstą siecią wód miejsc Europy. Z innej strony, Helsinki to azyl, do którego można uciec przed otaczającym światem, złymi emocjami, toksycznymi relacjami, obłudą. To przestrzeń dystansu, która mogłaby mnie bardzo inspirować do tworzenia.

Baczne obserwacje rzeczywistości wokalistka zamyka w trafnych zwrotkach i refrenach. Artystka nie mówi we własnym imieniu – staje się narratorką i oddaje głos stworzonym przez siebie bohaterom, bardzo często kobietom. Kiedy trzeba, razem z nimi krzyczy i gani, waha się i szuka odpowiedzi na trudne pytania. I choć album premierę miał w święto kobiet to zachęcamy, by sięgnęli po niego również mężczyźni – Zawiałow po raz kolejny udowadnia, że jest doskonałą wokalistką i autorką.

Podstawowa wersja płyty zawiera trzynaście utworów, w tym oba single promujące Nie dobiję się do Ciebie Szarówkę. Rozszerzona wersja to trzy dodatkowe utwory, dostępne wyłącznie na wersji deluxe. Premierze albumu towarzyszy również trasa koncertowa, która obejmuje 16 miast:

→ 15.03: Toruń  Od Nowa

→ 16.03: Szczecin  Kolumba 4

→ 17.03: Zielona Góra  Kawon

→ 21.03: Lublin  Klub 30

→ 22.03: Kraków  Studio

→ 23.03: Rzeszów  Pod Palmą

→ 24.03: Bielsko Biała  Miasto

→ 29.03: Olsztyn  CEiIK

→ 30.03: Gdańsk  Stary Maneż

→ 31.03: Łódź  Wytwórnia

→ 05.04: Katowice  Rialto

→ 06.04: Warszawa  Stodoła

→ 07.04: Białystok  Zmiana klimatu

→ 12.04: Kielce  Bohomass

→ 13.04: Wrocław  Zaklęte Rewiry

→ 26.04: Poznań  Enea Spring Break


Więcej:

Daria Zawiałow na Facebooku

Avatar

Małgorzata Soboczyńska

Wiele razy w życiu wybrałam zły kierunek, ale w końcu dotarłam tam, gdzie być powinnam. Studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną, a tu spełniam muzyczne marzenia.

Inspirują mnie Ralph Kaminski, Coldplay, Kortez, Paweł Domagała, LemON – czyli w wielkim skrócie muzyka wrażliwa. Ale jestem otwarta na wszystko co dobre, nie skreślam żadnego gatunku ani muzyka! I tym co wpada mi w ucho, dzielę się tutaj :)

Polub nas!

Patronat

Reklama

Polecane koncerty

Polecamy również

Instagram

Invalid OAuth access token.

Reklama