„Pali się”, czyli reprezentacja Polski na Eurowizji 2019!

Na 64. konkursie Eurowizji kraj reprezentować będzie Tulia – folkowy kwartet, który swoją muzyką zasłynął już na całym świecie. O dziewczynach po raz pierwszy głośno mówiło się za sprawą wyjątkowego coveru Depeche Mode, który w serwisach streamingowych ma blisko 4 miliony wyświetleń.

Fire of Love to utwór dwujęzyczny, w którym przeważa język ojczysty – w nieoczywistym klimacie, bo nieco rockowe brzmienie przeplata się z typowymi dla Tulii, folkowymi dźwiękami. To jeden z najbardziej dynamicznych utworów w całej twórczości zespołu, któremu wyjątkowości dodają śpiewokrzyki – archaiczna technika śpiewu. Połączenie mocniejszych dźwięków i nowoczesnej aranżacji nadaje piosence charakterystycznego, niepowtarzalnego wydźwięku.

Tekst do Pali Się powstał we współpracy Sonii Krasny z Allanem Richem i Judem Friedmanem – ikon songwritingu, dwukrotnie nominowanych do Oscara za najlepszą piosenkę, do Grammy i Złotych Globów. Sonia od początku działa z Tulią, skupiając się na wyjątkowym klimacie, melodyce i emocjach zwartych w ich twórczości.

 

Inspiracją dla klimatycznego teledysku był film Pawła Pawlikowskiego, Zimna Wojna, czym Tulia po raz kolejny udowadnia, że nie boi się eksperymentować. Pali się (Fire of Love) jest trzecią z autorskich kompozycji zawartych na platynowym debiucie.

Finał 64. konkursu Eurowizji odbędzie się w Tel Avivie, w dniach 14–18 maja.


Więcej:

Tulia na Facebooku