J Balvin i Ed Sheeran poznali się na siłowni i nagrali dwie piosenki

Światowej sławy ikony popkultury, J Balvin i Ed Sheeran, połączyli siły. Efektem kooperacji jest EP-ka, na którą składają się dwa utwory „Sigue” oraz „Forever My Love”.

Wspólny projekt jest owocem przyjaźni łączącej dwóch legendarnych muzyków. Panowie poznali się przypadkiem, na… siłowni. Zaczęło się od zwykłej rozmowy, a przerodziło w serdeczną zażyłość.

„Sigue” to energiczny, taneczny numer w stylu reggaeton, z kolei „Forever My Love” to piękna miłosna ballada. Obydwie piosenki ukazują talent Balvina i Sheerana do przekraczania muzycznych granic i tworzenia różnorodnej muzyki. Łącząc pop z reggaetonem jednocześnie rewolucjonizują i łączą muzyczny świat.

– Wszystko, co dobre, wymaga czasu – opowiada J Balvin. – Pół roku temu byłem na siłowni i patrzę, ale koleś wygląda jak Ed Sheeran. Okazało się, że to był on. Wypiliśmy kawę, porozmawialiśmy o życiu i okazało się, że świetnie się dogadujemy. Połączyły nas proste rzeczy, tworząc prawdziwą przyjaźń – rozmawialiśmy nawet o tym, jak to jest być ojcem (hehe). W Nowym Jorku zaplanowaliśmy dzień w studiu i oto rezultaty. Pierwsze dwie piosenki, które nagraliśmy to właśnie „Sigue” i „Forever my Love”. Ja zaprosiłem Eda do świata reggaetonu, a on wprowadził mnie do swojego muzycznego świata. Naprawdę fajnie było usłyszeć go śpiewającego po hiszpańsku. Mamy nadzieję, że pokochacie te piosenki tak samo, jak my. Dużo pokoju i miłości.

– Poznałem J-a w ubiegłym roku na siłowni w Nowym Jorku. Było bardzo wcześnie rano i na sali byłem tylko ja i on – wspomina Ed Sheeran. – Rozpoznałem jego głos, kiedy rozmawiał przez telefon, więc podszedłem i przywitałem się. Tak dobrze nam się rozmawiało, że poszliśmy razem na lunch, a potem na popołudniową herbatę. Później po prostu zostaliśmy kumplami, którzy często z sobą rozmawiają. Kiedy byłem w Nowym Jorku na Boże Narodzenie, postanowiliśmy na jeden dzień wejść razem do studia. Pierwsze dwie piosenki, które napisaliśmy to „Sigue” i „Forever My Love”, które absolutnie uwielbiam. J chciał abym wszedł do jego świata, a ja chciałem, by spróbował sił w moim. Nauka hiszpańskiego była dla mnie prawdziwym wyzwaniem, ale jednocześnie świetnie się bawiłem. Mam nadzieję, że te utwory spodobają się wam tak, jak mnie. Wypatrujcie kolejnych.

J Balvin i Ed Sheeran razem docierają do blisko 300 milionów ludzi na świecie.

J Balvin to światowej sławy gwiazdor i zaangażowany orędownik zdrowia psychicznego. Na koncie ma nagrody Billboard Music, American Music i Latin GRAMMY. Jako latynoski gwiazdor przebił kilka szklanych sufitów, zostając chociażby jednym z 10 najchętniej słuchanych artystów na świecie. Niedawno umieścił 33. piosenkę na szczycie zestawienia Latin Airplay, co jest absolutnym rekordem w historii notowania. Balvin, uznawany za głównego przedstawiciela współczesnego reggaetonu, na koncie ma współpracę z takimi prestiżowymi markami, jak Jordan, Givenchy, Louis Vuitton, Moschino, Gopuff, Fortnite czy Discord. Ostatnio angażuje się w przedsięwzięcia związane z podnoszeniem świadomości na temat znaczenia zdrowia psychicznego.

Ed Sheeran to bijący rekordy popularności brytyjski wokalista oraz autor piosenek, który stał się jedną z największych gwiazd popu w historii. Zdobywca 4 nagród GRAMMY niezmiennie zachwyca fanów na całym świecie swoją wybitną twórczością i wyjątkowym muzycznym gustem. Na koncie ma cztery multiplatynowe albumy – „+” (2011), „x” (2014), „÷” (2017) i „No.6 Collaborations Project” (2019), które zapewniły mu ponad 60 miliardów streamów i rozeszły się w nakładzie przekraczającym 50 milionów egzemplarzy. Sheeran jest także jednym z zaledwie sześciu artystów, których aż trzy utwory – „Thinking Out Loud”, „Perfect” i „Shape Of You” – otrzymały w USA diamentowy status, za sprzedaż przekraczającą 10 milionów sztuk.

W 2021 roku. Sheeran wydał „=”, czwartą część swojej serii albumów-symboli. Z płyty pochodzą przeboje „Shivers” i „Bad Habits”. Debiutując na 1. miejscu listy Billboard 200, „=” jest czwartym z rzędu albumem Eda, który znalazł się na szczycie listy sprzedaży już w pierwszym tygodniu od premiery. Płyta sukces odniosła nie tylko w Stanach Zjednoczonych, docierając na pierwsze miejsca w 19 krajach.