James Bay po raz pierwszy w Polsce

Agencja Go Ahead ogłosiła dziś pierwszy koncert brytyjskiego artysty Jamesa Baya w Polsce. Muzyk zagra 10 lipca w warszawskiej Stodole.

James zadebiutował w 2013 EP-ką „The Dark Of The Morning”. W następnym roku wziął udział w trasie koncertowej Hoziera jako support.

Popularność przyniósł mu singiel „Let It Go” z EP-ki o tym samym tytule, jednak prawdziwy rozgłos przyniósł mu dopiero debiutancki album „Chaos And The Calm” wydany w 2015 roku. Single „Hold Back The River” i „Let It Go” zdobyły setki milionów wyświetleń w serwisach streamingiwych i sprawiły, że album pokrył się podwójną platyną.

Po trasie koncertowej muzyk zniknął na jakiś czas i powrócił w 2018 w ściętych włosach i bez charakterystycznego kapelusza z nowym albumem „Electric Light”. Dobrze wszystkim znane gitarowe brzmienie i bluesowy wokal zostały zastąpione bardziej elektronicznymi dźwiękami. James niejednokrotnie mówił, ze płyta jest dla niego swojego rodzaju muzyczną ewolucją. Muzyk pojawi się w Polsce w ramach promocji swojego drugiego krążka.

Bilety trafią do sprzedaży w piątek 8 marca o 10:00.