SUZANNE VEGA ZAGRA KONCERT W POLSCE

SUZANNE VEGA – jedna z najwybitniejszych autorek piosenek swojego pokolenia wraca do Polski! Artystka zagra 17 czerwca w Warszawie w klubie Stodoła.

Uznawana za jedną z najwybitniejszych autorek piosenek swojego pokolenia, Suzanne Vega stała się wiodącą postacią odrodzenia muzyki folkowej we wczesnych latach 80-tych, kiedy towarzysząc na gitarze akustycznej, śpiewała to, co zostało nazwane współczesnym folkiem lub neo-folkiem. Od czasu wydania swojego debiutanckiego albumu, zatytułowanego po prostu ‘Suzanne Vega’, koncertowała w wielu znanych na całym świecie salach. W spektaklach pozbawionych zewnętrznego dramatyzmu, które mimo to przekazują głębokie emocje, Vega śpiewa charakterystycznym, czystym, pozbawionym wibracji głosem, który został opisany jako „chłodny, suchy niczym papier ścierny – niemal szept” i jako „melancholijny, ale rozbrajająco potężny”.

Określana mianem mistrza gawędziarstwa, który „obserwował świat klinicznie poetyckim okiem”. Piosenki Suzanne zawsze skupiały się na życiu miasta, zwykłych ludziach i rzeczywistych problemach otaczającego świata. Jej teksty cechuje lapidarność i skromność, ale też i uliczność, wprost zapraszają do wielorakich interpretacji. Krótko mówiąc, twórczość Suzanne Vega jest natychmiast rozpoznawalna od pierwszych usłyszanych dźwięków.

Od czasu debiutanckiego albumu, Suzanne sprzedała ponad 7 milionów albumów i została nominowana do 7 nagród Grammy. Regularnie jeździ w trasy koncertowe i nadal gra na wyprzedanych koncertach w wielu najbardziej znanych na świecie salach i arenach.

Przedsprzedaż biletów  dla zarejestrowanych użytkowników livenation.pl rozpocznie się w czwartek, 7 marca od godz. 11:00 do 23:00.
Sprzedaż: piątek, 8 marca godz. 11:00 na LiveNation.pl i Stodoła.pl

*źródło: materiały promocyjne organizatora