Fot. Materiały prasowe

Juga hipnotyzuje nowym singlem!

4 grudnia ukazał się “Horyzont zdarzeń”, pierwszy singiel warszawskiego zespołu Juga. Utwór jest już dostępny na YouTube oraz najpopularniejszych platformach streamingowych. 

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że w tych ciężkich czasach możemy oddać w ręce fanów nasz pierwszy singiel i zrekompensować im brak występów na żywo. Jest to długo wyczekiwany moment, zarówno dla nas, jak i dla wszystkich, którzy nas wspierali, przychodzili na koncerty. Od teraz, nareszcie można posłuchać Jugi w domu!

mówią artyści

“Horyzont zdarzeń” to opowieść o życiu, a także o problemach, z którymi przychodzi mierzyć się nam wszystkim, bez względu na to, kim jesteśmy, co robimy i gdzie się znajdujemy.

Czasem każdy z nas znajduje się w sytuacji, która wydaje się być bez wyjścia. Wpadamy w “horyzont zdarzeń”, z którego nie potrafimy się wydostać, a często wystarczy nawet mały gest ze strony innej osoby, aby pchnąć wszystko ku lepszemu. Dbajmy o siebie nawzajem i nie bądźmy obojętni na los innych

podkreśla Kacper Tomporowski, wokalista zespołu i autor tekstu

Utwór zabiera słuchacza w podróż po przestrzennych dźwiękach, przeplatających przyjemne melodie z psychodelicznymi wstawkami oraz mocnymi partiami gitarowymi. Dzięki starannie budowanemu nastrojowi i dynamice, odbiorca od samego początku towarzyszy zespołowi w drodze ku przebiciu się z “horyzontu zdarzeń”.

Juga to cztery osobowości. Razem tworzą Jugę. Osobno, każdy z nich jest Jugą. Wspólnie kreują dźwięki, którymi chcą pobudzać zmysły słuchaczy. W ich muzyce klasyczny rock przeplata się z grunge’m i psychodelią, zapraszając odbiorców do wspólnego doświadczania niepowtarzalnego klimatu.