fot/Materiały prasowe

KAWALA: nowy singiel i koncert w Polsce

KAWALA prezentuje singiel „Animals” z EP-ki „Kawala”. Zespół ogłosił także trasę headlinerską oraz jako support Bombay Bicycle Club. W ramach tej drugiej grupa odwiedzi Polskę.

Pochodząca z północnego Londynu grupa rozpoczyna rok 2020 nowym singlem „Animals”. Światowa premiera kawałka odbyła się w audycji Jacka Saundersa na antenie BBC Radio 1.

Piosenka zawiera charakterystyczne brzmienie KAWALI: rytmiczna gitarowa melodia napędzana linią basu i przestrzennym bitem, a wszystko w towarzystwie zniewalających harmonii wokalnych w wykonaniu Jima i Dana. „Animals” opowiada o niezdrowej  relacji z perspektywy osoby, która uspokaja swoją koleżankę, mówiąc że nie potrzebuje ona toksycznego człowieka w swoim życiu. Do kawałka powstał klip nagrany w studiu. Jak mówi zespół:

KAWALA

Napisaliśmy „Animals”, by odnieść się do poczucia mocy, jakie daje ucieczka z toksycznej relacji. Chcieliśmy zbalansować bazujące na harmoniach zwrotki, które symbolizują uczucie naiwnego komfortu w negatywnej sytuacji z bardziej rytmicznymi refrenami, które dają poczucie wyrwania się z niekorzystnej sytuacji.

Na EP-ce „Kawala”, poza „Animals”, znalazły się najmocniejsze w dotychczasowym dorobku zespołu utwory: „Heavy In The Morning”, „Who’d You Rather” oraz „Wash Away The Wild”.

fot/Materiały prasowe

KAWALA została założona przez dwóch przyjaciół z nastoletnich czasów, Jima Higsona i Daniela McCarthy’ego. Jako swoje inspiracje wymieniają John Martyn, Bombay Bicycle Club, The Staves, Bon Iver oraz Half Moon Run. Do Jima i Daniela dołączyli inni kumple: Dan Lee (gitara elektryczna), Reeve Coulson (bas) oraz Ben Batten (perkusja). Jeszcze przed podpisaniem kontraktu z Virgin EMI, KAWALA wydała dwie EP-ki: „D.I.L.Y.D” oraz „Counting The Miles”. Oba wydawnictwa zgromadziły ponad 30 mln streamów na całym świecie.

Polski koncert KAWALI– jako support Bombay Bicycle Club – odbędzie się 17 marca w warszawskim klubie Proxima. Szczegóły na oficjalnej stronie wydarzenia: