KIWI dzieli się kolejnym singlem i zdradza szczegóły nadchodzącej EPki!

Kolejna muzyczna propozycja od KIWI! Artystka podzieliła się właśnie z fanami swoim najnowszym singlem z niezwykle mocnym przekazem – piosenką “Paranoje”, która jest kolejną zapowiedzią nadchodzącej EPki o tym samym tytule. Mini album ukaże się dokładnie za miesiąc, a premierowy singiel od dziś dostępny w streamingach oraz na kanale YouTube artystki.

Singiel “Paranoje” może nieco zaskoczyć wszystkich fanów KIWI. Artystka idzie o krok dalej i swój hipnotyzujący wokal łączy z niezwykle mocnym, elektronicznym brzmieniem. Paranoje lawirują między górą, a dołem; mocą, a spokojem; konkretnym tempem, a rozlanym dźwiękiem – komentuje KIWI. Premierowy numer to efekt współpracy z duetem producenckim SARAPATA. Autorką tekstu oraz kompozycji jest KIWI, a nad produkcją czuwała wspólnie z Michałem i Mateuszem.

Piosence towarzyszy wizual stworzony przez Paulinę Szyłejko, która do zobrazowania “Paranoi” KIWI stworzyła nieistniejące twarze. Twarze, które subiektywizm wspomnień z czasem deformuje; twarze, które po latach gniją w naszej pamięci; twarze, których nie potrafimy już rozpoznać; twarze, które mieszają się ze sobą i uniemożliwiają na odnalezienie w nich pierwotnego indywiduum – komentuje artystka. Dodaje również, że inspiracją do stworzenia wizualu był motyw zniekształconych odbić w lustrach i ekranach z filmów “Człowiek, który spadł na ziemię” oraz “12 małp”. W obrazie Paranoi nie ma kolejności, ujęcia mieszają się ze sobą, tekst pojawia się w różnych miejscach, dezorientując nas i wprowadzając w chaos, który przeżywa artystka. Teraz i my jesteśmy jego częścią.

“Paranoje” to kolejny singiel, którym KIWI zapowiada swoją kolejną EPkę. Mini album zatytułowany będzie tak, jak premierowy numer i ukaże się już 12 maja pod szyldem FONOBO Label – wytwórni, z którą artystka współpracuje od początku swojej kariery. PARANOJE EP to zbiór piosenek, które z jednej strony są całkiem inne, a z drugiej bardzo tożsame. Mini album podszyty jest wieloma emocjami, ale ja odbieram ją głównie jako opowieść o lęku, przychodzącym do nas w różnych sytuacjach. Dzięki temu, że udało mi się wyprodukować większą część albumu, czuję te piosenki bardziej niż jakiekolwiek dotąd wydane – komentuje KIWI. Wszystkie nowe numery nadal są utrzymane w elektronicznym sznycie, ale nie brakuje na nich żywych instrumentów, do których artystkę ciągnie coraz bardziej.

“PARANOJE” EP od dziś można zamówić w preorderze w sklepie wydawcy. Do fanów zamawiających płytę w przedsprzedaży trafią egzemplarze podpisane przez artystkę. Dodatkowo, do wszystkich zamówień dołączone będą wyjątkowe polaroidy.

Kim jest KIWI?

Pod pseudonimem KIWI kryje się Wiktoria Nazarian – krakowska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Mówi, że najpiękniejsze rzeczy powstają, kiedy zamknie się sam na sam z Abletonem. Uwielbia połączenie delikatnego wokalu z elektronicznym brzmieniem. Tworzy piosenki, które łapią za serce i hipnotyzują słuchacza. Swoją solową karierę rozpoczęła od akcji FONOBO Pitcher, w ramach której wydała swój debiutancki singiel. Kontynuując współpracę z FONOBO Label wypuściła EPkę „Nocą”. Jej wrażliwość oraz świeże podejście do muzyki zostały docenione przez słuchaczy oraz Spotify. KIWI była jedną z twarzy pierwszej lokalnej odsłony projektu RADAR, którego celem jest wspieranie młodych artystów z Polski. Jej debiutancki album zatytułowany “Pętla” ukazał się 28 stycznia 2022 r. i zebrał wyłącznie pozytywne recenzje. Przy okazji premiery płyty, artystka zagrała trasę koncertową w największych polskich miastach, którą wyprzedała w zaledwie kilka dni! Z premierowym materiałem wystąpiła również na scenach polskich festiwali – FEST Festival, OFF Camera, Great September. Jesienią wyruszyła w kolejną trasę koncertową i wypuściła wyjątkową live sesję, w ramach której zaprezentowała swoje najpopularniejsze numery w zupełnie nowej odsłonie. Aktualnie pracuje nad nowym materiałem, który zapowiada wydanym właśnie singlem “Kruszysz”.