Kurt Cobain – solowe nagrania na płycie – premiera 13 listopada

image001

Film KURT COBAIN: MONTAGE OF HECK jest jednym z najbardziej innowacyjnych, a zarazem intymnych dokumentów w historii kina. Jest jedynym, w pełni autoryzowanym filmem o życiu  Kurta Cobaina. To że córka zmarłego muzyka Frances Bean Cobain jest współproducentką filmu, pozwoliło na dotarcie do najbardziej prywatnych rodzinnych archiwów.


Ścieżka dźwiękowa – MONTAGE OF HECK: THE HOME RECORDINGS składa się z wczesnych nagrań, które pozwalają spojrzeć na proces pracy twórczej Cobaina. Przez krótkie fragmenty utworów, muzycznych eksperymentów, od nagrań demo po ostateczne kawałki, które później pojawiły się na albumach Nirvany. Tytuł KURT COBAIN: MONTAGE OF HECKwziął się z muzycznej składanki, którą stworzył Cobain na 4 ścieżkowym magnetofonie kasetowym w 1988 roku.

Soundtrack ukaże się w formie deluxe, jako 31 utworowy album na CD, kasecie i podwójnym winylu oraz w wersji standardowej, zawierającej 13 kawałków.

31 utworowa kompilacja zawierać będzie utwory z dokumentu, słowo mówione, dema i całe utwory. Natomiast 13 utworowa składa się tylko z muzyki odkrytej na osobistych kasetach Kurta. Obie wersje płyty ukażą się również w formie digitalowej.