Legenda powraca! Nowa płyta Stone Temple Pilots.

Na sklepowe półki trafiło nowe, pierwsze od ośmiu lat, wydawnictwo twórców niezapomnianych albumów „Core” i „Purple”, legendarnej kalifornijskiej formacji Stone Temple Pilots. Płyta nosi taki sam tytuł jak poprzedniczka z 2010 roku, „Stone Temple Pilots”, a partie wokalne na nią nagrał nowy muzyk zespołu, Jeff Gutt.

Laureaci Grammy, którzy mogą się pochwalić blisko 20 mln sprzedanych płyt w samych Stanach Zjednoczonych, nie byli w ostatnich latach rozpieszczani przez los. Reaktywacja z charyzmatycznym Scottem Weilandem została brutalnie przerwana przez śmierć wokalisty, a z jego następcą Chesterem Benningtonem (Linkin Park) nie udało się rozwinąć skrzydeł. Jednak bracia Dean i Robert DeLeo oraz Eric Kretz nie zamierzali się poddawać i postanowili znaleźć kolejnego frontmana. Wybór padł na Jeffa Gutta (pojawił się w amerykańskiej wersji talent show „X Factor”), którym muzycy są zachwyceni. Dodajmy, że zanim zdobył pracę w STP, w pokonanym polu zostawił aż 15 tys. konkurentów!

„Szukaliśmy nie tylko kogoś, kto da radę z naszym starym materiałem, ale i kogoś, kto będzie tworzył z nami nowe piosenki. Trochę nam to zajęło, w końcu jednak znaleźliśmy naszego wokalistę” – wyjaśniał Dean DeLeo (gitara). „Jesteśmy podekscytowani tym, co na nas czeka. Najlepszym dla nas środkiem do uczczenia naszej wspaniałej przeszłości jest tworzenie nowej muzyki” – dodawał.

A nowa muzyka laureatów Grammy jest naprawdę wysokiej klasy. Dowodzą tego pierwsze opublikowane piosenki z imiennego albumu,  które przywodzą na myśl najwspanialsze momenty ze wspomnianych kultowych i multiplatynowych albumów „Core” (1992) i „Purple” (1994), a także „No. 4” (1999).

Tracklista:
1.            Middle Of Nowhere
2.            Guilty
3.            Meadow
4.            Just A Little Lie
5.            Six Eight
6.            Thought She’d Be Mine
7.            Roll Me Under
8.            Never Enough
9.            The Art Of Letting Go
10.          Finest Hour
11.          Good Shoes
12.          Reds & Blues
Album będzie promowany na światowym tournée, na którym Stone Temple Pilots oprócz klasyków i nowych kompozycji, chcą zaprezentować piosenki, które bardzo rzadko lub nigdy nie były grane na koncertach.