Fot. Materiały prasowe

MONS prezentują „Jestem”

15.07.2020 zespół MONS wydał kolejny singiel w ramach projektu My Name Is New wytwórni Kayax. Utwór pt. „Jestem” jest pierwszą zapowiedzią nowego materiału, nad którym zespół pracował na początku 2020 roku z producentem Janem Łukomskim.

Wszystko jest wrażeniem. Niekończącym się cyklem zdarzeń filtrowanym przez pryzmat indywidualnych narzędzi – wrażliwość, spostrzegawczość, wyrozumiałość, zrozumienie itd. „Jestem” można potraktować jako nieśmiałe wyznanie miłosne. Można również jako dźwiękową podróż w poszukiwaniu sensu, w szaleństwie nazywanym życiem. „Jestem” jest ponad czterominutową piosenką- pytaniem o to jakie wartości sprawiają, że naprawdę „jesteśmy”. Pytaniem, na które każdy może znaleźć swoją odpowiedź. Jeśli chce.

” W brzmieniu słów
W ciszy gwiazd
W tym co liczy czas
W każdej z barw
Znajdziesz mnie
Jeśli chcesz „

Nagrań dokonano w lutym 2020 roku w studio Wieloślad oraz Dizzy Dizzy w Warszawie.

MONS – Kim są?

MONS to brzmienie miasta. Jego dynamiczny rytm i zmieniający się puls. Odnajdziesz tu wielkomiejski pęd, zatłoczone chodniki i metro przedzierające się przez kolejne dzielnice. Ciepło światła przenikającego szklane biurowce i chłód cieni kładących się na ciężkich kształtach kamienic. MONS to również chimeryczny klimat Mazowsza – eteryczny i mglisty. Pozornie przewidywalny, ale skrywający jego tajemnicę. Nostalgiczny, jednak nie przytłaczający. Melancholijny, ale niekoniecznie smutny. 

Jesienią 2019 roku zespół MONS wydał singiel „Od Nowa”, który stał się dla nich symbolicznym, nowym początkiem. „To jednocześnie starannie poprowadzona muzycznie, ale także wokalnie opowieść, będąca nowym rozdziałem w działalności grupy.” – napisał portal Polska Płyta Polska Muzyka o tej kompozycji. 15.01.2020 utwór zadebiutował w projekcie My Name Is New wytwórni Kayax. 26.02.2020 roku MONS zaprezentowali piosenkę szerszej publiczności w programie Dzień Dobry TVN. Występ można obejrzeć tutaj. Zespół wziął również udział w MNIN Couch Festival, gdzie zagrał przedpremierowo kilka nowych utworów. Nagranie koncertu jest dostępne tutaj. W czerwcu MONS wystąpili podczas ON FESTIWAL na scenie Areny Gliwice, można obejrzeć go tutaj