fot. Justyna Jaworska

MTV Unplugged z Natalią Przybysz już do posłuchania na streamingach!

MTV Unplugged to topowa na świecie seria koncertów, w trakcie których muzycy prezentują na żywo najpopularniejsze single wyłącznie w wersji akustycznej. W grudniu ubiegłego roku do projektu zaproszona została Natalia Przybysz – niezwykle utalentowana wokalistka, kompozytorka oraz autorka tekstów.

Niejednokrotnie udowadniała, że nie boi się eksperymentowania i najróżniejszych współprac – jej twórczości nie brakuje przemyślanych tekstów, dzięki czemu muzykę docenia również wymagający słuchacz. Natalia w swoich utworach porusza najważniejsze wydarzenia i momenty ze swojego życia, w którym zwraca uwagę na więzy rodzinne z najbliższymi osobami i jak ważne jest pielęgnowanie tych relacji. Przybysz inspiruje się soulem, jazzem czy funkiem, choć jednocześnie nie kryje pasji do starych ciepłych motownowskich brzmień i vintage’owych instrumentów. Na koncie ma sześć albumów i aż cztery Fryderyki.

Ten zaszczyt spotkał mnie w najmniej oczywistym momencie kariery i życia w ogóle. W momencie, kiedy zastanawiałam się nad szukaniem  nowego zawodu, przychodzi propozycja nagrania koncertu MTV z piosenkami z trzech ostatnich płyt. Było to dla mnie jak odpowiedź z kosmosu: nie, nie szukaj innego zawodu, śpiewaj. Całe szczęście, że mogliśmy spotykać się na próbach z moim zespołem i wspaniałymi gośćmi, takimi jak Hania Rani, Skubas czy Ralph Kaminski. Cały ten proces był dla mnie jak naturalny przepływ energii. Zero konfliktów. Czysta radość i wdzięczność.

Premiera wydawnictwa już w najbliższy piątek, a jego fizyczne wydanie oraz opakowania są wykonane z odpadów pochodzących z recyklingu. Wokalistka od dwóch lat dba o naszą planetę: w 2019 roku album Jak malować ogień został stworzony z ekologicznych materiałów.


Więcej:

Natalia Przybysz na Facebooku