Muzaman i Verø prezentują wspólny utwór „Odliczam”

‘Odliczam’ z gościnnym udziałem Verø to singiel zapowiadający najnowsze wydawnictwo Muzamana ‘niceguy’ EP.

Utwór jest osadzony w mroczniejszym klimacie niż poprzedni materiał i sugeruje czego możemy spodziewać się po nadchodzącym. Singiel porusza dosadnie motyw śmierci, jednak sama konwencja od strony produkcji muzycznej pozostała taka sama jak przy poprzedniej EPce. Artysta połączył beatbox z elektronicznym brzmieniem synthów w drum’n’bassowej odsłonie i tego również możemy oczekiwać po całości, która ukaże się w 30 urodziny autora, czyli 01.10.2022. 

Oprócz Verø na ‘niceguy’ EP usłyszymy Alicję Sobstyl (znana z takich projektów jak Artificialice oraz Klawo), Krapka (Krapka; Koma) i Katye Stelmaschuk oraz Pryksona Fiska. Za mix i master całego materiału odpowiada Hubert Torzewski.

Muzaman – kto to?

Muzaman, czyli Przemysław Fryc. Beatboxer, liveactowiec i producent muzyczny rocznik 92, pochodzący z lubelszczyzny. Muzyką zajmuje się od 2008 roku, kiedy to zainteresował się beatboxem i od tego czasu ma na koncie kilkaset koncertów zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Ponadto wziął udział w wielu bitwach beatboxowych, co przyniosło mu między innymi tytuł mistrza kraju w kategorii 2vs2 w duecie z Hwootchem jako NiceGuys. Na swoim koncie ma EP ‘Sztuki audiowizualne’ wydane w lutym 2022, a już 1.10 tego samego roku ukaże się jego drugie EP, czyli ‘.niceguy’. Jego liveact spina ze sobą elektroniczne brzemienia wymieszane z beatboxem w drum’n’bassowej odsłonie.