Nadchodzi nowa Lykke Li!

Szwedzka wokalistka, znana w Polsce dzięki „I Follow Rivers”, powraca z nowym albumem!


Na albumie, który światło dzienne ujrzy już 8 czerwca, znajdziemy między innymi takie utwory jak zmysłowy „Deep End” czy melancholijna „Utopia”.  Wśród gości na krążku znajdziemy między innymi Skrillexa. Obok niego usłyszymy Emile Haynie, Jeffa Bhaskera czy DJ Dahi. Pod kątem tekstowym nad projektem pracowała sama Lykke wraz Ilsey Juber.

Od czasów debiutanckiej EP-ki wydanej w 2008 roku, Lykke została okrzyknięta królową muzyki indie-pop w Skandynawii. W tej chwili wokalistka ma na swoim koncie trzy albumy studyjne, z których „Wounded Rhymes” został okrzyknięty „Płytą Roku” przez New York Times.  Artystka występowała również na największych festiwalach muzycznych takich jak Coachella, Glastonbury i  Lollapalooza.

W latach 2016-2017  Lykke Li udzielała się w projekcie Liv, w którym obok niej udział brali Andrew Wyatt, Björn Yttling, Pontus Winnberg & Jeff Bhasker.

Ostatni studyjny album skandynawskiej bogini dźwięku ukazał się w 2014, nie dziwi więc tęsknota fanów. Wielbiciele szwedzkiej wokalistki nie będą zawiedzeni – single promujące album dają do zrozumienia, że warto było czekać.