Największe odkrycie na polskiej scenie alternatywnej – grupa Terrific Sunday prezentuje nowy klip!

Terrific Sunday_promo

Po rewelacyjnym przyjęciu pierwszego teledysku do singla „Bombs Away” poznańska grupa Terrific Sundayponownie zachwyca prostotą i pomysłowością. Ze słonecznej Barcelony, zespół postanowił przenieść się z kamerą do Warszawy, aby tu nakręcić swój kolejny klip – tym razem do singla „Streets of Love”. To wyjątkowe video stworzone w 24 godziny przez Marcina Mikulskiego i Macieja Twardowskiego jest świetnym połączeniem tradycyjnego klipu z lyric video.

Love” swoją internetową premierę miał 25 czerwca, a to za sprawą projektu Informal Sounds, którego grupa Terrific Sunday stała się częścią. W ramach współpracy z marką Levi’s poznaniacy mieli niepowtarzalną okazję do zarejestrowania wybranego przez siebie utworu w wersji unplugged. W projekcie udział wzięli wspólnie z takimi artystami jak: Curly Heads, Tymon Tymański, Mela Koteluk czy Natalia Przybysz.

Po eksperymentach z nowymi aranżami przyszedł czas na uruchomienie gitarowych wzmacniaczy po to aby wypuścić w świat pierwotną aranżację ballady „Streets of Love”. Elektryczna wersja utworu, oparta na wzmocnionych dźwiękach gitar, podrasowanych za pomocą rozmaitych gitarowych efektów, w połączeniu z niezwykłą barwą wokalu Piotrka Kołodyńskiego hipnotyzuje, czaruje i wprowadza w trans. Tym charakterystycznym brzmieniem grupa szczególnie nawiązuje do twórczości takich brytyjskich formacji jak Foals, Arctic Monkeys czy Klaxons.

Mimo statusu debiutantów na swoim koncie Terrific Sunday mają już kilka poważnych sukcesów. Zwycięstwo w konkursie Skoda Auto Music oraz pierwsze miejsce na przeglądzie kapel podczas kultowego Seven Festival w Węgorzewie, występy w Jarocinie, na Orange Warsaw Festival 2015, Open’erze czy Springbreak, koncerty u boku Artura Rojka, Hey oraz Much. Oprócz tego uznanie najważniejszych dziennikarzy radiowych takich jak Piotr Stelmach i Piotr Metz z Radiowej Trojki, a w efekcie koncert w studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Premiera debiutanckiej płyty Terrific Sunday już 9 października! Album ukaże się nakładem wytwórni Sony Music Poland.