Mad-Music.pl

Natalia Przybysz odwiedzi Gliwice

Natalia Przybysz – kontrowersyjna osobowość, 1/2 zespołu Sistars, jedna z najbardziej utalentowanych polskich wokalistek. Już 6 lipca będzie można usłyszeć ją w gliwickiej Jazovi.

Natalia jest wokalistką, która w swojej twórczości inspiruje się jazzem, soulem i funkiem. Znana jest z bycia połową najlepszego polskiego zespołu soulowego, Sistars. Artystka ma na swoim koncie dwie nominacje do Fryderyków, w kategorii wokalista roku i najlepszy album reggae i R&B. Jej album, “Gram duszy” spotkał się z uznaniem polskich krytyków i został porównany do najlepszego zagranicznego soulu.

W sierpniu 2011 Natu supportowała Erykę Badu na jej koncercie w Warszawie. Latem 2012 stworzyła projekt z okazji 50-lecia debiutu artystycznego JANIS JOPLIN. Przedsięwzięcie zostało uznane i niesamowicie odebrane przez publiczność i recenzentów na letnich festiwalach, m.in.: Woodstock 2012 (premiera projektu), Męskie Granie 2012, 2013, jak również na jesiennej trasie koncertowej. Wg redaktorów Jazzsoul przedpremierowa trasa koncertowa “Kozmic Blues” była jednym z najważniejszych wydarzeń w 2012 r. Miłe słowa, uznanie, i wielka frekwencja podczas koncertów zarówno fanów Natalii Przybysz jak i miłośników utworów Janis Joplin pozwalające cieszyć się z tak doskonałego odbioru projektu, przyczyniły się do wydania w czerwcu 2013 płyty “Kozmic Blues: Tribute to Janis Joplina”. Kiedy w 2014 roku ukazała się płyta Prąd, stała się absolutnym fenomenem i doskonale trafiła do wrażliwości fanów. Aktualnie najnowszym albumem artystki jest krążek “Światło nocne”, z której utworów z pewnością nie zabraknie na koncercie w Jazovii. W Gliwicach wokalistka pojawi się z zespołem w składzie Jurek Zagórski na gitarze, Patryk Stawiński na basie, Mateusz Waśkiewicz na gitarze i Jakub Staruszkiewicz na perkusji.

Koncert odbędzie się w CK Jazovia na rynku w Gliwicach 6 lipca o 19:00 w ramach cyklu Filharmonia 2018 część II.

Avatar

Weronika Paliczka

Polub nas!

Reklama

Polecamy

Instagram

Error validating access token: The user has not authorized application 591315618393932.

Polub nas!