@photos_district

nita – ta wokalistka oczaruje Was swoją charyzmą. Kim jest?

Jej twórczości nie da się tak po prostu zdefiniować. To połączenie różnych stylów i zabiegów muzycznych scalających się w jedną historię, którą pragnie opowiedzieć nam artystka.

Klipy, które tworzy, są minimalistyczne, występuje w nich sama. Dzięki grze świateł i cieni, efektom, kolorom i choreografii teledyskom bliżej do ruchomych obrazów najwybitniejszych malarzy niż do zwykłych wideoklipów.

nita a właściwie Anita Dudczak to pochodząca z okolic Nowego Sącza młoda wokalistka, która pewnym krokiem wkracza na polską scenę muzyczną! Debiutantka emocje przelewa na dźwięki, dając upust swej kreatywności. Jej muzyka to idealna propozycja dla osób szukających mocnych doznań muzycznych.

Deszcz

Deszcz, to debiutancki singiel nity. Powstawał na przełomie 2020 i 2021 roku, a jego premiera odbyła się 31. stycznia. Piosenka jest efektem długo kłębiących się wewnątrz pomysłów i niepohamowanej chęci stworzenia czegoś autorskiego. Cały ten ładunek emocjonalny przerodził się w „Deszcz” – utwór, który jest swoistym przywitaniem się nity z publicznością. Nagranie to ma dla nas szczególnie istotne znaczenie, ponieważ dojrzeliśmy przy nim emocjonalnie.

Fatalna Kołysanka

Fatalna Kołysanka to drugi singiel nity ubrany w warstwę słowną, którą stworzył Michał Matejczuk. Powstał na przestrzeni 2020 i 2021 roku, dzięki wspólnej pracy cudownych artystów. Autorka po raz kolejny dzieli się ze słuchaczami swoją obserwacją innych ludzi i siebie samej. Dla nity bardzo istotny jest również teledysk stworzony do tej piosenki – to w nim objawia się pełnia przekazu owej obserwacji.

nita w internecie: